Starší žiaci v bojoch o pohár tesne bez medaily

V dňoch 21. – 23.júna 2019 sa v Mošovciach na vonkajších ihriskách uskutočnil finálový turnaj o Slovenský pohár kategórie starších žiakov. Napriek premenlivému počasiu predviedli mladí volejbalisti a volejbalistky pekné výkony. Z triumfu sa tešili chlapci z Banskej Bystrice. Naši Miraďáci pod vedením trénera Tomáša Lamparta obsadili nepopulárne 4. miesto.

V piatok boli na programe prvé skupinové zápasy. Naši chlapci vstúpili do turnaja zápasom proti Púchovu, ktorý bol favoritom celého turnaja. Okrem prvého setu odohrali vyrovnanú partiu, ale chýbalo sebavedomie, čo zapríčinilo, že prehrali 0:3. V druhom zápase narazili na žiakov z Banskej Bystrice. Chalani predviedli koncentrovaný a kolektívny výkon, ktorý priniesol ovocie v podobe výhry 3:0.

Sobotňajšie súboje o body začali Prešovčania dôležitým zápasom proti Košiciam. Dlhodobo našim žiakom Košičania herne nesedia. Majú dobre servujúcich hráčov s výbornou obranou v poli, čo pretavili do víťazstva nad našim celkom 2:1. Nasledoval zápas proti Starej Ľubovni, v ktorom sme videli hru ako na hojdačke. Po prehratom sete sa naši volejbalisti zaskveli excelentným výkonom, ktorý bol hodný víťazov celého turnaja, ale po výmene strán zostala kvalitná hra opäť na strane súpera. Vyvrcholením soboty bol zápas proti papierovo slabším Prievidžanom. Povinná jazda býva najťažší krok a tak aj bolo. Prvý set prehra 25:23, druhý set bol pre dážď prerušený. Prestávka našim hráčom pomohla, zápas vyhrali a postúpili zo skupiny do semifinálových bojov.

Reprezentanti Prešova v kľúčovom, semifinálovom zápase začali bojovať až príliš neskoro. Nestačili na rovesníkov z Púchova a prehrali 2:0. Zápas o bronz proti Starej Ľubovni bol už vyrovnaný a Miraďáci ho prehrali až v tesnom tajbrejku 2:1, čo znamená, že sa umiestnili sa na konečnom 4. mieste.

Hodnotenie trénera Tomáša Lamparta: „Veľká škoda celého turnaja. Chalani bojovali statočne, ale šťastie sa nám tento víkend až príliš často otočilo chrbtom. Som rád, že sme sa zúčastnili Slovenského pohára. Hráči mali možnosť zahrať si proti konkurencii nielen z východného Slovenska a nazbierali veľa športových skúsenosti. So vztýčenou hlavou môžem konštatovať, že sa v národnej špičke určite nestratili.“

Nominácia starší žiaci VK MIRAD PU Prešov: Belej, Verčimák, Goliaš, Falat, Janíček, Duda, Tomčik, Olejár, Lecák, Harčar, Ivanič, Červeň. Tréner Tomáš Lampart