Starší žiaci tesne nepostúpili na MSR, pripravujú sa na turnaj o Slovenský pohár

V sobotu (6. apríla 2019) pokračovala súťaž kategórie starších žiakov Oblasti východ pod záštitou SVF zápasmi, predposledného 13. kola. Zverenci trénera Tomáša Lamparta privítali na domácej palubovke Gymnázia Konštatnínova tabuľkového suseda, tím VK KDS Šport Košice.

Miraďáci si po jasnom priebehu oboch vzájomných duelov poradili s Košičanmi 3:0 (12,15,19) a 3:0(13,15,14). Pred posledným kolom zápasov, v ktorom z dôvodu počtu družstiev Prešovčania pauzujú, je v predstihu jasné, že obsadia 4. nepostupové miesto na tohtoročné MSR.

Hodnotenie trénera Tomáša Lamparta: „Zápasy s Košicami sa odohrávali plne v našej réžii, Chalani dobre servovali a následne sa nám hralo jednoducho v obrane, na sieti a v poli. Spravil sa veľký progres, čo sa týka výkonnostného rastu jednotlivých hráčov. Verím, že keď budu na sebe makať, tak to môžu dotiahnuť ďaleko. Už s istotou vieme, že ukončíme súťaž na 4. mieste, čo je sklamanie a som presvedčený, že tento káder patrí do prvej trojky, čo by znamenalo postup na Majstrovstva Slovenska. Teším ma, že tento rok sa bude organizovať Slovenský pohár, na ktorý sa začneme zodpovedne pripravovať.“

Nominácia na zápasy proti Košiciam: Janíček, Goliáš,Falat,Duda, Barica, Belej, Olejár, Harčár, Lecák, Tomčík, Verčimák.

Tabuľka k 7.4.2019 (aktuálnu verziu nájdete na http://www.volleynet.sk/

V poslednom 14. kole (13.4.) súťaže starších žiakov sa už Prešovčania nepredstavia, lebo majú odohraný plný počet zápasov. Keďže sa im nepodarilo klasifikovať na MSR, tak sa plne sústredia už len na turnaj o Slovenský pohár. O termíne konania vás budeme informovať na webe a sociálnych sieťach.

FOTO: Tomáš Lampart

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD PU Prešov nájdete na Facebooku, Instagrame a YouTube! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, máme to radi. 🙂 ĎAKUJEME! #vkmiradpupresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy