Starší žiaci podľahli súperovi v Starej Ľubovni

V sobotu (15. októbra 2022) pokračovala zápasmi 2. kola súťaž Oblasti Východ pod záštitou Slovenskej volejbalovej federácie v kategórií starších žiakov. Na druhé meranie síl v tomto ročníku vycestovali Prešovčania do Starej Ľubovne.  Zverenci trénera Tomáša Mačičku podľahli vo dvoch vzájomných zápasoch 3:0 (15,20,21) a 3:1 (-23,25,22,24) a patrí im v tabuľke priebežne tretie miesto.

Nominácia: Červeňak, Dzurík, Anderko, Vyšňovský, Šemanský, Plavčan, Petrovský, Ňachaj, Lišovský, Semančík, Hajzuš, Kundrik.

Do prvého zápasu Prešovčania nastúpili s veľkým chcením, čo sa im vypomstilo a nedokázali hrať s rozvahou a uvoľnene. Množstvo chýb sa Miraďákom stalo osudným. V druhom a treťom sete prvého zápasu sa výkon zlepšoval a tretí set už hrali vyrovnanú partiu. V koncovke za stavu 21:21 žiaľ spravili 4 chyby v útoku a zápas prehrali. Druhý zápas bol iný. Chlapci hrali na hrane svojho maxima a sety končili tesným rozdielom. Bolo to o koncovkách, na ktorých je potrebné pracovať.

Zdroj: volleynet.sk, Tabuľka k 17.10.2022

Hodnotenie trénera Tomáša Mačičku: “ Takéto zápasy sú potrebné v hráčskej kariére. Dobre sa na to pozeralo. Hlavne veci, ktoré pilujeme v tréningoch už pekne prenášajú do zápasov. Chlapci si zaslúžia pochvalu za predvedený výkon a nasadenie, ktoré vložili do zápasu. Teším sa na najbližšie stretnutie proti Ľubovni.“