Starší žiaci podľahli favoritovi

V sobotu (12. marca 2022) po viac ako 5-mesačnej pauze pokračovala súťaž Oblasti východ pod záštitou SVF v kategórií starších žiakov. V 2. kole vycestovali Miraďáci do Starej Ľubovne. Zverenci trénera Tomáša Lamparta podľahli favoritovi VKM vo dvoch vzájomných zápasoch 3:0 (14, 9, 16) a 3:0 (11, 14, 16).

Nominácia na zápasy proti VKM Stará Ľubovňa: Lehet, Gaboš, Braso, Verčimák, Porjanda, Anderko, Semančík, Dzúrik, Ňachaj, Červeňák, Lišovský, Vyšňovský, Kandera, Horanič.

Hodnotenie trénera Tomáša Lamparta: „Favorit bol jasný. Otázkou bolo, ako sa s tým popasujeme. Veľkým pozitívom bolo, že aj v prvom aj v druhom zápase sme sa od lopty k lopte zlepšovali. V druhom zápase dostali priestor aj mladší chalani (ročník 2007), ktorí majú veľký potenciál. Na tréningu máme hernú pohodu, aj väčší kľud, no na zápase sme riešili niektoré situácie veľmi zbrklo. Koniec-koncov, ani by som to svojim zverencom až tak nevyčítal, lebo posledný súťažný zápas bol v októbri. Musíme ďalej makať a mať radosť z tohto nádherného športu v tejto škaredej dobe.

Tabuľka k 14.3.2022 (aktuálnu verziu nájdete na http://www.volleynet.sk/)

ROZPIS NASLEDUJÚCICH ZÁPASOV Prešovčanov v kategórií starších žiakov:
3. kolo: 26.3.2022 VK MIRAD UNIPO Prešov – TJ Slávia Svidník
4. kolo: 9.4.2022 VK MIRAD UNIPO Prešov – VK Junior 2012 Poprad
5. kolo: 7.5.2022 VK MIRAD UNIPO Prešov – VKM Stará Ľubovňa
6. kolo: 21.5.2022 TJ Slávia Svidník – VK MIRAD UNIPO Prešov

Foto a zdroj: Tomáš Lampart

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD UNIPO Prešov nájdete na FacebookuInstagrameYouTube! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, máme to radi. 🙂 ĎAKUJEME! #vkmiradunipopresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy