Starší žiaci na Jarmočnom turnaji v Ľubovni tretí

V sobotu (29.9. 2018) vycestovali naši starší žiaci s trénerom Tomášom Lampartom do jeho rodiska. V Mestskej športovej hale v Starej Ľubovni sa uskutočnil 2. ročník Jarmočného turnaja vo volejbale. Previerka pred začiatkom súťažnej sezóny mala opäť aj zahraničného hosťa, tentokrát z poľského mesta Bobowa. 

Turnaj rozdelil účastníkov do dvoch skupín a hralo sa princípom každý s každým. Prvú skupinu tvorili družstvá Popradu, domácej Starej Ľubovne a Bobowej. Naši chlapci si v druhej skupine merali sily so Žilinčanmi a s minuloročnými majstrami zo Svidníka.

Keďže tím Svidničanov prešiel generačnou výmenou, tak aj prvý zápas turnaja nemal papierového favorita. Miraďáci vyhrali po dobrom výkone 2:0. V druhom zápase skupiny umožnil výkon súpera vyskúšať prešovskému trénerovi rôzne varianty zostavy a rovesníkov zo Žiliny zdolali jednoznačne 2:0.

Naši hráči postúpili do ďalších súbojov z prvého miesta a v semifinále ich čakal súper z Popradu. Zápas mal veľmi dobrú úroveň herne aj emočne. Tréneri sa zhodli, že bolo na čo pozerať. Napriek snahe naši žiaci napokon Podtatrancom podľahli nešťastne v koncovkách.

V súboji o bronz to bol opäť stret so Svidníkom. Tréner chlapcov nabádal hlavne k uvedomeniu si, že aj keď ich na turnaji už raz zdolali, tak je to nový zápas a začína sa opäť od skóre 0:0. Musia si to opäť vybojovať a nemôžu to podceniť. Slová padli na úrodnú pôdu. Po minuloročných „zemiakových“ medailách si tentoraz zo Starej Ľubovne odviezli bronzové umiestnenie.

 

Výsledky Prešova na Jarmočnom turnaji:
VK Mirad Prešov – Svidník 2:0 (17,24)
VK Mirad Prešov – Žilina 2:0 (8,18)
semifinále VK Mirad Prešov – Poprad 0:2 (-23,-24)
o bronz VK Mirad Prešov – Svdiník 2:1 (18,-23,11)

 
Hodnotenie trénera Tomáša Lamparta: “ Turnaj bol opäť po roku dobre obsadený. Hráči získali ďalšie potrebné skúsenosti. Škoda zápasu s Popradom. Stačilo spraviť menej nevynútených chýb a boli by sme vo finále. Oproti zápasom, ktoré sme odohrali minulý týždeň v Nitre, to dnes bolo tak o 40% lepšie.  Ak budú chalani zodpovední a budú na sebe makať, tak verím, že to bude tento rok veľmi zaujímavá sezóna. Družstvá sa do veľkej mieri obmenili. Skupinky hráčov sa kvôli veku museli presunúť o kategóriu vyššie a trúfnem si povedať, že tohtoročná súťaž nemá jasného favorita a bude veľmi vyrovnaná. Môžeme skončiť tak na prvom, ako aj na siedmom mieste.“
 
 
Nominácia na Jarmočný turnaj v Starej Ľubovni: Falat, Ivanič, Goliáš, Verčimák, Harčár, Pasečiak, Duda, Belej.

Súťaž starších žiakov pod záštitou Slovenskej volejbalovej federácie a Oblasti Východ začína 20. októbra. 

FOTO: Tomáš Lampart

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD PU Prešov nájdete na Facebooku, Instagrame a YouTube! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, máme to radi. 🙂 ĎAKUJEME! #vkmiradpupresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy