Stanovisko klubov extraligy k aktuálnej situácií

Účastníci najvyšších slovenských volejbalových súťaží, extraligy mužov a žien sú nespokojné s prijatými opatreniami Ústredného krízového štábu SR, ktorý navrhol zákaz usporiadania športových podujatí. Kluby chápu vážnosť šírenia nového koronavírusu, rešpektujú hygienické nariadenia a sú ochotné hrať nejaký čas aj bez divákov, ale úplné zastavenie súťaží považujú za likvidačné.

Stanovisko klubov volejbalovej extraligy mužov:

„V prvom rade si myslíme, že plánované opatrenia Ústredného krízového štábu SR sú nekoncepčné s veľkým negatívnym dopadom nielen na šport, ale v podstate na celú spoločnosť. V rámci situácie ohľadom pandémie koronavírusu si uvedomujeme, že je potreba prijať zmysluplné a rozumné rozhodnutia a tým zabrániť jeho ďalšiemu šíreniu, ale práve šport je prostriedkom, ktorý pozitívne pôsobí ako prevencia proti rôznym druhom ochorení a zdravotným problémom.

Ako zástupcovia klubov máme zodpovednosť k hráčom, trénerom a ostatným členom jednotlivých klubov a práve preto chceme apelovať na prehodnotenie rozhodnutia o zákaze všetkých športových podujatí. Vieme si predstaviť odohrať v najbližšom období (pokiaľ sa situácia s pandémiou výrazne nezlepší) zápasy v mládežníckych a aj v mužských súťažiach bez prítomnosti divákov.

Kluby aj v tejto naozaj ťažkej dobe pre šport začali prípravné obdobie začiatkom augusta. Do dnešnej doby investovali nemalé peniaze, aby sa podarilo rozbehnúť súťažný ročník 2020/21 a nakoniec sme boli pred začiatkom majstrovských súťažných zápasov zastavení a zrušení.

Keď sa reálne pozrieme na okolité krajiny s aktuálne výrazne horšou koronavírusovou situáciou, zistíme, že ani jedna neobmedzila športovanie, dokonca sa športuje aj s obmedzenou kapacitou divákov. Apelujeme na Ústredný krízový štáb, aby prehodnotil svoje rozhodnutie a nechal športovcov robiť to, čo vedia najlepšie a to je športovať. Nezakazujme niečo, čo je zdravé a prináša v tejto ťažkej dobe pocit radosti a šťastia.

Veríme, že sa dá nájsť kompromisné riešenie, kde vedľa seba môže fungovať šport a aj bezpečnostné opatrenia.“

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD UNIPO Prešov nájdete na Facebooku, Instagrame a YouTube! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, máme to radi. 🙂 ĎAKUJEME! #vkmiradpupresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy