Spolu so ženami z TJ Slávia PU Prešov sme reprezentovali Prešovskú univerzitu na volejbalových Majstrovstvách Slovenska vysokých škôl v Nitre

V priebehu týždňa sa v dňoch 16. a 17. mája uskutočnili Majstrovstvá Slovenska vysokých škôl vo volejbale. Výber našich hráčov VK MIRAD PU Prešov – študentov Prešovskej univerzity v Prešove na čele s trénerom Jaroslavom Vlkom spolu so ženským volejbalovým výberom TJ Slávia PU Prešov pod taktovkou nášho trénera mládeže Tomáša Mačičku cestovali do Nitry. Muži aj ženy predviedli pekný volejbal, ale v koncovkách mali súperi navrch. Na finálovom turnaji obsadili muži konečné tretie a ženy štvrté miesto. Pekná reprezentácia Prešovskej univerzity v Prešove.

Turnaj sa organizuje pravidelne a tento rok nad ním mala záštitu Slovenská technická univerzita v Nitre. Z každej časti Slovenska (východ, stred, západ, Bratislava) postúpila do finálového turnaja jedna univerzita. Bratislavu reprezentovala Univerzita Komenského v Bratislave, Západ – Slovenská technická univerzita v Nitre, Stred Žilinská univerzita a východ – Prešovská univerzita v Prešove. Celý turnaj bol nastavený na odohratí vzájomných zápasov s každým súperom a na 3 hrané sety. Každý set znamenal bod do tabuľky.

Hodnotenie trénera mužov Jaroslava Vlka: „V prvom zápase sme prehrali s Bratislavou tesne 2:1. Druhý zápas s Nitrou sme jednoznačne vyhrali v pomere 3:0 a v treťom zápase proti Žiline sme ešte bojovali o prvenstvo. Prvý set sme hrali dobre, súper bol pod tlakom a robil chyby. V druhom sete sme sa uspokojili s hrou a súper prestal kaziť, čím si následne vytvoril niekoľkobodový náskok, čo sa nám už nepodarilo zvrátiť. V treťom sete sa ešte chlapci snažili, ale rozbehnutú Žilinu už nedokázali zastaviť. Zápas sa skončil výsledkom 2:1. Každé družstvo malo vo svojich radoch niekoho z extraligy. Myslím si, že Žilina bola kompaktnejšia, mala nahrávača z klubu vicemajstra VK Prievidza, ktorý to vedel aj po ťažších loptách rozohrať. Naše družstvo bolo zložením viac-menej improvizované a menej volejbalové, ale aj tak chýbalo veľmi málo, aby sme vyhrali. Mali sme trošku problém v útočnej fáze. Celkovo v týchto univerzitných mužstvách chýbal hráč, ktorý by to dokázal v útoku zobrať na seba. Je to však pekné a dôstojné umiestnenie. Porazili sme Nitru v kádri s extraligistami Ludhom a Sťahuliakom, čo sa cení.“

Žilina vs. Prešov 3:0

Hodnotenie trénera žien Tomáša Mačičku: „Turnaj sme začali utorkovým zápasom proti Nitre. Dievčatá si nerozumeli na palubovke, čo sa veľmi odzrkadlilo v hre. Až v treťom sete si začali veriť, povedalo sa čo a ako a sa bude hrať a set sme dotiahli do víťazného konca, aj napriek celkovému výsledku zápasu 2:1. Druhý zápas v rovnaký deň sme odohrali proti Bratislave s rovnakým nepriaznivým skóre 2:1. Na našej strane bolo zo začiatku veľké množstvo nevynútených chýb, čo súperovi pomáhalo dostať sa do vedenia, ktoré si držali do konca setu. Z našej strany to bola miestami veľmi pekná hra, keď sme dokázali dostať súperky pod tlak servisom a peknou obranou. Veľká škoda, že sme to neudržali celý set. Tretí zápas sa hral v stredu proti Žiline. Z našej strany bola veľká snaha zvrátiť nepriaznivý stav, ktorý si súper vybudoval od začiatku zápasu kvalitným servisom. Hlavy veľmi chceli, no telo už neposlúchalo. Po kondičnej stránke sme nestačili. Baby musím pochváliť za bojovný výkon, emocionálny prejav a úžasnú atmosféru, ktorú si spravili na ihrisku a mimo neho počas celého turnaja. Pre mňa úžasný zážitok a ďalšie cenné skúsenosti, ktoré som sa pri babách naučil.“