SP: Semifinále pohára opäť odložené

Už tento týždeň v nedeľu 28. februára spoznáme nové držiteľky Trofeje Štefana Pipu počas Superfinále Slovenského pohára žien v Nitre.

Ešte pred ženským finále malo v piatok (semifinále) a sobotu (finále) bojovať o Slovenský pohár kvarteto mužských tímov – TJ Spartak Myjava, VK MIRAD UNIPO Prešov, TJ Slávia Svidník a VK KDS-Šport Košice. Ich stretnutia sa napokon v plánovanom termíne neuskutočnia. Súťažná komisia SVF o tom rozhodla v pondelok na mimoriadnom zasadnutí po vyhodnotení informácií z jednotlivých klubov.

Foto: ilustračné/ Trofej Slovenského volejbalového pohára počas tlačovej konferencie Slovenskej volejbalovej federácie (SVF) pred finálovými turnajmi Slovenského pohára mužov a žien v Bratislave. Bratislava, 5. február 2020. SITA/Branislav Bibel

„V prípade dvoch zo štyroch účastníkov mužského semifinále sa vyskytli pozitívne testovaní, jedno družstvo je celé v karanténe. V ďalšom tíme osoba v ostatných dňoch opakovane prišla do kontaktu s pozitívne testovanými. Po zvážení rizík sme v záujme ochrany zdravia prijali rozhodnutie o odložení zápasov,“ informoval súťažný riaditeľ SVF Ľubo Stražay. Nový možný termín určí SK SVF po konzultácii s klubmi s ohľadom na vývoj epidemiologickej situácie a termínové možnosti súťaží.

Zdroj: svf.sk

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD UNIPO Prešov nájdete na FacebookuInstagrameYouTube! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, máme to radi. 🙂 ĎAKUJEME! #vkmiradunipopresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy