Recept na víťazstvo proti VKP sme nenašli ani v treťom a štvrtom zápase

Celkovo dvanásty majstrovský titul, prvý po dvanástich rokoch, získali volejbalisti VKP Bratislava. Zároveň sa ako prvý tím stali v Niké Extralige mužov držiteľmi putovného pohára určeného pre majstra Slovenska – Pohár Bohumila Goliana. Vo štvrtom finálovom zápase vyhrali volejbalisti VKP Bratislava nad Prešovom 3:2 a sériu vyhrali 4:0 na zápasy.

Prešovčania odštartovali zápas agresívnym blokom Jendrejčáka a ukázali, že sériu len tak ľahko nevzdajú. V celom jeho priebehu vyhrávali a nakoniec využili hneď prvý setbal. V druhom sete sa domáci otriasli a Prešovčanom vrátili požičané, keď set vyhrali 25:21. Tretí mal podobný priebeh ako prvý a hosťujúci tím sa dostal do vedenia 2:1 na sety. Vo štvrtom sa VKP naštartoval a na ihrisku dominoval. Set zakončil víťazstvom 25:17 a o všetkom sa rozhodovalo v tajbrejku. Zlom prišiel od stavu 7:7, keď VKP uhral minisériu 4:1 a do koncovky vstupoval za stavu 11:8. Trojbodový náskok si už bratislavskí volejbalisti udržali do konca zápasu a premenili svoj prvý majstrovský mečbal.

Na domácej strane exceloval s najlepším výkonom sezóny Adrián Vančo, ktorý nazbieral 41 bodov! Prešovčania sa zase predviedli 21 blokmi.

Rekordérom v počte majstrovských titulov sa stal smečiar VKP Bratislava Matej Kubš, pre ktorého to bol už deviaty titul.

NIKÉ EXTRALIGA – MUŽI – PLAY-OFF – FINÁLE – NEDEĽA:

VKP BRATISLAVA – VK MIRAD UNIPO PREŠOV  3:2 (-23, 21, -21, 17, 12) – KONEČNÝ STAV SÉRIE 4:0 NA ZÁPASY

Rozhodovali: Juráček a Moravčík, 700 divákov.

VKP: Kubš 6, Marjov 7, Jalovecký 0, Trubač 3, Billich 10, Vančo 41, libero Ľ. Nemec (Jurík 0, Červenák 11, Zaťko 1). Tréner: R. Pělucha.

VK MIRAD UNIPO: Goč 7, M. Hudák 2, Jendrejčák 7, Gulák 24, Ščerba 17, Baslar 5, liberá Turis a Falat (Smolej 9, Mikovčík 5, Anderko 0). Tréner: E. Digaňa.

Hráči zápasu: Adrián Vančo (VKP Bratislava) – Michal Ščerba (VK MIRAD UNIPO Prešov)

Robin Pělucha, tréner VKP: „Tretí aj štvrtý duel boli veľmi náročné, keďže takmer v každom sete sa hrala vyrovnaná koncovka. Vyhrali sme síce 4:0 na zápasy, ale bolo to veľmi náročné. Základ úspechu sme urobili v Prešove, kde sme oba zápasy vyhrali a doma sme to už ubojovali. Veľmi ma teší, že som opäť získal majstrovský titul s VKP a myslím si, že je v správnych rukách.“

Erik Digaňa, tréner VK MIRAD UNIPO: „V prvom rade blahoželám Bratislave k víťazstvu. Herne aj výsledkovo boli lepší. My sa musíme z tohto poučiť a pripraviť sa na ďalšiu sezónu ešte lepšie. O zlato sa pokúsime o rok a verím, že neskončíme so striebrom, ale ligu aj vyhráme.“

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD UNIPO Prešov nájdete na FacebookuInstagrameYouTube a najnovšie aj na TikToku! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, máme to radi. ĎAKUJEME! #vkmiradunipopresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy #miradfans #fandimmiradu