Domáci SEMIFINAL súboj s Prievidzou napokon 3:2 VIDEO

Sezóna volejbalovej Extraligy mužov sa prehupla do semifinálových play off zápasov. Náš tím si vybojoval už štvrtý postup v rade. Svoje želiezka v ohni majú okrem nás ešte Košice, Nitra a Prievidza. V sobotu trval náš prvý semifinálový súboj proti VK Prievidza viac ako 2 hodiny. Po 5-setovej dráme sme si predsa len užili víťazný potlesk. Pripisujeme si prvý bod v sérií po výhre 3:2 (13:25, 25:20, 25:20, 19:25, 15:11).

Zápas sme začali rozpačito a zaskočene. Nedarilo sa nám na servise, útoku ani v obrane. Náskok Prievidze sa vyšplhal na priepastných 12 bodov, s ktorými sme už nestačili nič urobiť. Set sa skončil v prospech hostí v pomere 13:25.

Ešteže sa nám podarilo otriasť. Od druhého setu to už bol výkon, na aký sme zvyknutí. Odštartoval sa ozajstný súboj kto z koho. Nikto nedostal bod zadarmo. Prvé odpútanie sa víťaznými bodmi prišlo v polovici setu pri podaní Juraja Drobňáka o štyri body. Hostia sa snažili náskok stiahnuť, ale márne. Do záveru setu išli už s 5-bodovým mankom. O záverečné úspešné útoky sa postarali Martin Sopko a Marcel Lux a set sa skončil 25:20.

Tretí set sa niesol v podobnom duchu ako ten druhý. Dlhé, pekné výmeny a vyrovnaná partia do polovice setu. Na náš náskok v tomto prípade zavelil prudkými útokmi zo siete Michal Červeň. Ako úspešný blokár sa niekoľkými zákrokmi predviedol nahrávač Ján Halaj. Po Sopkovom útoku to už bolo 24:19 a aj napriek snahe prievidzského útočníka Granta sa set blížil ku koncu. Víťazný bod pripísal na naše konto Ľuboš Macko v rovnakom pomere ako ten druhý 25:20.

Vo štvrtom sete si Prievidza veľmi rýchlo uvedomila, že stav sa pre nich nevyvíja priaznivo. Ak chceli pomýšľať na víťazstvo nebolo na čo čakať. Ukázali bojovného ducha, ktorý sa len tak ľahko nevzdáva. Len na chvíľu sme stratili koncentráciu a Prievidza to využila vo svoj prospech. Šancu z rúk nepustili a set vyhrali 19:25.

Domáce publikum hnalo našich vpred. Prievidžania si doviezli fanklub, ktorý sa tiež nedal zastrašiť a fandil čo mu hlasivky stačili. Tajbrejk bol vyvrcholením snahy oboch mančaftov nakloniť misky semifinálových váh pri prvom meraní síl na svoju stranu. Viac sa napokon zadarilo nám a druhý zo štyroch mečbalov sme pretavili do zisku piateho setu v pomere 15:11 a celového víťazstva zápasu 3:2.

Jaroslav Vlk, tréner VK MIRAD PU PREŠOV: „Vedeli sme, čo nás čaká, že to nebude ľahký zápas. Prievidza na nás vybehla v prvom sete výbornou hrou, podaním a výborne bránili. Nedokázali sme sa presadzovať našou hrou. V druhom treťom sete sme už zápas chytili za ten správny koniec a Prievidzu sme neustále držali na dištanc. Škoda 4. setu, kde sme sa opäť nechali zatlačiť podaním a opäť sa opakoval prvý set. Piaty set sme zdvihli hlavy. Dobre sme odservovali v kľúčových momentoch a veľkou bojovnosťou sme tento zápas dotiahli do víťazného konca. Určite to bol kvalitný zápas hodný semifinále.”

Richard Nemec, tréner VK Prievidza: „Gratulujem súperovi k prvému víťazstvu v play-off. Myslím, že to bol z oboch strán zápas plný napätia. Diváci si prišli na svoje v tomto zápase. Prehra zamrzí, ale ide sa ďalej a na ťahu sme my doma.“

Odveta sa bude konať vo štvrtok (30.03.2017) o 18:00 hod. v Športovej hale v Prievidzi. Séria na tri víťazné zápasy pokračuje ďalej u nás súbojom v sobotu (01.04.2017) o 17:00 hod.

Príďte povzbudiť našich chlapcov už budúcu sobotu (01.04.2017) o 17:00 hod. do Športovej haly PU. Vytvoríme spolu atmosféru, ktorú si záslúžia súboje o finále. VK MIRAD PU Prešoooov do toho!

Vždy čerstvé informácie z diania v klube nájdete na našom Facebooku aj Instagrame. Sledujte, lajkujte, zdieľajte… #vkmiradpupresov ĎAKUJEME 😉