Previerka na antukovom turnaji v českých Lupeniciach

Zverenci trénera Erika Digaňu absolvovali uplynulý týždeň prvú hernú previerku v príprave na extraligovú sezónu 22/23. V malej severočeskej dedinke sa konal už 57. ročník tradičného antukového turnaja Volejbalová Lupenice. Obec má bezmála 300 obyvateľov, ale počas toho turnaja sa hustota zaľudnenia minimálne strojnásobila. Turnaj neďaleko Pardubíc hostil domáci klub TJ Sokol Lupenice s účasťou ženskej aj mužskej zložky. Prešovčanov postupne preverili družstvá rakúskej Viedne a českého Brna, Ústí nad Labem a Hradca Králového.

Na turnaj vycestovali Miraďáci bez štyroch opôr zo základnej šestky pre reprezentačné a osobné povinnosti, ale cieľ bol stanovený jasne. Vidieť v akcii mladých hráčov. České extraligové družstvá Šarišanov potrápili. Hradec Králové a Ústí nad Labem nepustili ani set (O:3). Vyrovnanú partiu s úspešnejším záverom pre súpera ukázal zápas proti hráčom z Viedne (1:2). Víťazstvo vybojovali Prešovčania nad tímom Volejbal Brno (2:1).

Hodnotenie trénera Erika Digaňu: „Cesta bola náročná, ale s ohľadom na kvalitu organizácie a účastníkov turnaja sa oplatilo prísť. Úprimne sme toho nemali veľa natrénované s loptami, ale chlapcom som dal na začiatku len dve inštrukcie, a to  bojovnosť a odvaha. Jednotlivými zápasmi stúpalo aj plnenie úloh. Tím rástol od zápasu k zápasu a aj úlohy sa začali napĺňať do bodky. Výsledky neboli prioritou. Chcel som vidieť všetkých a aj v rôznych situáciách. Výkon jednotlivcov, ako aj celého tímu stúpal a nakoniec to vygradovalo po dobrom výkone proti Brnu.“

„Tento rok, rovnako ako aj tie nasledujúce, nás v klube čaká tvrdá práca. Po absolvovaní konferencie v Nitre s českými kolegami vo veci práce s mládežou máme na celoslovenskej úrovni obrovské medzery. Musíme vytvoriť a zlepšiť klubovú príslušnosť. Obnoviť a zvýšiť základné vzdelávanie a zjednotenie celej metodiky a systému v klube. Musíme vytvoriť viac Sopkov, Červeňov, Lampartov, Luxov atď. Máme prvé lastovičky, Anderko, Falat, Pijaček, Goliáš, Čeveň,… ale potrebujeme ich ešte viac a ešte skvalitniť mládež, lebo to je jediná cesta. Som veľmi vďačný, že s touto filozofiou sú stotožnení generálny partner, manažér a všetci v klube. Vytvorili sme väzby a partnerstvá na školách, ktoré nás podporujú a tešíme sa kvalite vzdelaných trénerov. Preto, kto číta tieto riadky, nech neváha deti dať do športu a práve na volejbal. Nemusia byť hneď víťazi Ligy Majstrov a olympijskí víťazi, ako by sme chceli my 🙂 Ale budú niekam patriť. U nás v #miradfamily im pomôžeme osobnostne aj športovo rásť, aby boli úspešní v tom, do čoho sa pustia,“ dodal na záver hlavný tréner Erik Digaňa.

Foto: FB TJ Sokol Lupenice

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD UNIPO Prešov nájdete na FacebookuInstagrameYouTube a najnovšie aj na TikToku! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, máme to radi. 🙂 ĎAKUJEME! #vkmiradunipopresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy #miradfans #fandimmiradu