VIDEOREPORT: Proti Starej Ľubovni hladko 3:0, zahrala si lavička

Naši hráči si v 3. kole Edymax extraligy na domácej palubovke ľahko poradili zo súperom zo Starej Ľubovne 3:0 (25:23, 25:18,25:14). Po prvom sete oddychovali Sopko aj Červeň. Šancu dostali hráči z lavičky a pokyny trénera Erika Digaňu splnili.

Najvyrovnanejšia partia sa odohrala hneď v prvom sete. Prvotný náskok o 4 body si muži neudržali. Vlastnými chybami dovolili hosťom vyrovnať a vstúpiť do hry o zisk setu. Do záveru sa išlo za stavu 22:23. Zodpovednosť na seba vzal Michal Hudák a úspešným úrokom i esom z podania získal setbal.  Prvé dejstvo ukončil trojblok, v ktorom sa dravo presadil nahrávač Juraj Jurko.

V druhom a treťom sete tréner vystriedal opory zo základu Sopka a Červeňa. Šancu dostali postupne Šimon Gula, Matej Faron, Boris Velička, Kamil Pavlinský i Michal Rajduga. Striedajúci hráči čítali hru hostí, ktorým nefungovali útočné kombinácie a napriek snahe len kozmeticky upravovali skóre. Druhý set skončil 25:18 a tretí 25:14.

Erik Digaňa, tréner VK MIRAD PU Prešov: „Stará Ľubovňa je ideálny súper na veci, ktoré potrebujeme zdokonaľovať. Potvrdili sa moje slová. Napriek tomu, že sme v prvom sete vstúpili do zápasu vlažne, tak postupne sa to zlepšilo. Presne na takýchto momentoch sa musíme poučiť a do budúcnosti ich eliminovať. V druhom a treťom sete dostali šancu hráči z lavičky, ktorí boli správne nabudení. Neurobili zo zápasu drámu a splnili to, čo sme si povedali.“

Ján Senko, tréner MVK Stará Ľubovňa: „Dnes sme opäť hrali proti vynikajúcemu súperovi, ktorého sme chceli viac potrápiť. Podarilo sa nám to len v prvom sete, ktorý sme mohli uchmatnúť. Škoda koncovky. V ďalších setoch sa naša hra troška rozsypala. Hlavne sme zle prihrávali a naše útočné kombinácie súper výborne bránil.“

Najlepší hráč zápasu (MVP): Michal Hudák (Prešov)
Počet divákov: 273
Čas trvania zápasu: 75 minút
Rozhodovali: Martin Smolko, Alexander Sluk

Detaily zápasu a podrobnú štatistiku nájdete TU (klik).

Budúci víkend v sobotu (13.10.2018) vycestujú muži za súperom do Myjavy. Držať palce môžete pri obrazovkách internetovej televízie www.TVcom.cz, kde bude prenose streamovaný. O výsledku vás budeme informovať prostredníctvom webu a sociálnych sietí.

Pri domácom zápase sa uvidíme v stredu (17.10.2018), kedy nás v piatom kole preverí obhajca titulu z Prievidze. Už o tri dni nato, v sobotu (20.10.2018), budeme hostiť ďalšieho extraligového súpera, tentokrát družstvo MVK Zvolen. Oba domáce zápasy majú predbežne naplánovaný začiatok na 17-tu hodinu. Srdečne pozývame fandiť. O prípadných zmenách vás budeme informovať.

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD PU Prešov nájdete na Facebooku, Instagrame a YouTube! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, máme to radi. 🙂 ĎAKUJEME! #vkmiradpupresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy