Prešovský 6 bodový víkend

Agroekofarma Slávia Svidník – VK MIRAD PU Prešov 0:3 (-22, -15, -20) 
Zápas trval 78 minút, rozhodovali I. Porvazník, P. Tiňo.
Svidníka: Mikula 9, Ščerba 5, Labik 3, Lamanec 5, J. Hriňák 0, Skasko 8, libero Vitko (Kuchárik 10, Majcher, Soták 1, Goban 3). Tréner: P. Tholt.
Prešova: Lux 10, Feňo, M. Sopko st. 9, Macko 8, Červeň 9, Digaňa 7, libero T. Lampart (Peleščák 3, Mikovčík 2, Rajduga 3). Tréner: Ľ. Šalata.

Rozbehnutý Prešov sa nezastavil ani pod Duklou. Majster vyhral 3:0 s tým, že domáci mu cestu za víťazstvom znepríjemnili iba v úvode tretieho setu. Prešovčania diktovali scenár stretnutia od úvodných výmen. V prvom sete viedli komfortne 22:16, na čo domáci tréner Peter Tholt reagoval dvomi striedaniami. Hoci jeho zverenci stiahli na rozdiel dvoch bodov, set zachrániť nedokázali. Druhé dejstvo odštartovali hostia podaním Sopka, pričom prvú loptu dovolili získať Slávii až za stavu 8:0. Svidník sa už do hry príliš nedostal, no na začiatku tretieho setu sa za stavu 10:5 zdalo, že by jeho hráči mohli dvihnúť hlavy. Nakoniec bol opak pravdou, pretože Prešov drámu nepripustil.

Peter Tholt, tréner Svidníka: „S priebehom zápasu nie som, samozrejme, spokojný, pretože do stretnutia sme išli s tým, že budeme hrať bojovne a s rizikom, no dostali sme sa do útlmu. Na to, aby sme sa z neho dostali nám chýbal kolektívny duch.“

Ľuboslav Šalata, tréner Prešova: „V prvom rade som rád, že máme tento víkend úspešne, so šiestimi bodmi na konte, za sebou. V obidvoch stretnutiach sme podali veľmi dobré výkony a ani vo Svidníku sme neponechali nič na náhodu, preto sme nastúpili v najsilnejšom zložení. Hoci v priebehu zápasu sa dostali na ihrisko aj striedajúci hráči, ktorý zápas trošku zdramatizovali, boli sme jednoznačne lepším tímom. Ušiel nám iba úvod tretieho setu, kedy sme tri situácie v poli nevyriešili správne, no potom sme prepli na vyššie obrátky a tento súboj sme pohodlne doviedli do víťazného konca.“