Prešovskí volejbalisti proti Nitre opäť uspeli

Prešovskí volejbalisti proti Nitre opäť uspeli

Volejbalisti VK Mirad PU Prešov aj v druhom vzájomnom meraní síl v tejto sezóne mali proti mladým Nitranom navrch.  V sobotu večer nedali hráčom spod Zobora žiadnu šancu na zisk čo i len bodu a svojho súpera zdolali jednoznačne 3:0 (12, 20, 24).
PREŠOV. Zverenci prešovského trénera Ľuboslava Šalatu vstúpili do sobotňajšieho zápasu na výbornú. Od úvodnej lopty diktovali tempo hry a súperovi nedali žiadnu šancu. Prvý set zvládli jednoznačne 25:12.

Po výbornom, až exhibičnom prvom sete sa zdalo, že duel bude mať rýchli spád, no Nitrania zbrane nezložili a vo zvyšných dvoch setoch (najmä v treťom) už domácich viac potrápili.

„Chceli sme hrať na súpera s veľkým tlakom na servise. V prvom sete nám to výborne vychádzalo, niekoľko bodov sme dali priamo z podania, donútili sme ich hrať z nepripravených pozícií, hrali sme výborne v obrane aj v poli, takže ten prvý set sa skutočne niesol v takom exhibičnom duchu. V ďalšom priebehu zápasu Nitrania ukázali, že ak im dovolíte hrať a dostanete ich do zápasu, jednoducho povolíte uzdy, tak dokážu byť veľmi nebezpeční. V treťom sete hrali na hranici možností a sme naozaj radi, že sme to nezdramatizovali a získali tri body,“ zhodnotil duel s Nitrou tréner VK Mirad PU Prešov Ľuboslav Šalata.

„Teraz sa musíme nadovšetko sústrediť a čo najlepšie pripraviť na posledné a veľmi dôležité zápasy v tejto časti sezóny. V extralige nás čaká najprv Svidník a neskôr doma Myjava, takže týmto zápasom musíme podriadiť všetko,“ načrtol najbližší program Šalata.