Prešov vyhral v Prievidzi 3:0

Prešov vyhral v Prievidzi 3:0

Volejbalisti VK MIRAD PU Prešov vyhrali v dnešnom zápase 9. kola nadstavbovej časti extraligy mužov skupiny o 1.-6. miesto v Prievidzi 3:0 a upevnili si vedúcu pozíciu v tabuľke.

Volejbal – extraliga mužov 2014/2015 – skupina o 1. – 6. miesto
9. kolo:

VK Prievidza – VK MIRAD PU Prešov 0:3 (-14, -17, -22)
72 min, rozhodovali: Hodoň a Malík, 654 divákov.
Prievidza: Prešinský 4, Paez 0, J. Hukel 7, Rodriguez 9, Piňerua 10, T. Halanda 4, libero Kubš (Hraňo 0, Šimko 1, Hauer 0). Tréner: R. Kašša.
Prešov: Feňo 1, Hudák 2, Macko 8, Rajduga 9, M. Sopko st. 12, Červeň 11, libero T. Lampart (Drobňák 3, Faron 0). Tréner: Ľ. Šalata.

Jeden z najhorších výkonov v sezóne odohrali Prievidžania proti lídrovi z Prešova. Platí to o prvých dvoch setoch, keď len Pinerua hral proti súperovi.. Zúfalý výkon sa pokúsil tréner Kašša v treťom sete zmeniť pomiešaním zostavy, keď Pinerua smečoval, Rodriguez obsadil jeho miesto a toho na bloku zastúpil Šimko. Zmeny priniesli oživenie a diváci videli konečne aj zo strany VK volejbal, ale Prešov bol nad sily Prievidze.

Roman Kašša, tréner Prievidze: „Zlyhali sme hlavne na prihrávke, útočníci na koloch nič nedokázali, prenieslo sa to aj do druhého setu. V treťom sme museli improvizovať, pomenili sme úplne zostavu, ako-tak to vychádzalo, ale súper ukázal svoju dominanciu a vyhral.“

Ľuboslav Šalata, tréner Prešova: „Sme radi, že sme oplatili súperovi prehru z januára. Dnes sme boli vo všetkých činnostiach lepší, s veľkou chuťou po víťazstve. Vo všetkých činnostiach sme domácich predčili, hrali sme dobre kombinačne na sieti a v poli, myslím, že víťazstvo bolo zaslúžené.“

Zdroj: SVF, VK Prievidza, Igor Mackovič