Prešov valcuje naďalej. Myjavu zdolal 3:0 a zaznamenal 15. triumf v sezóne

Volejbalisti VK MIRAD PU Prešov kraľujú extralige. V sobotňajšom zápase 15. kola zdolali na domácej palubovke Myjavu 3:0 a vyhrali svoj 15. zápas v sezóne. V ďalších dueloch vyhralo Humenné nad Košicami 3:0 a Komárno si poradilo so Svidníkom tiež v troch setoch. V dramatickom stretnutí v Trenčíne vyhrali domáci mladíci z COP nad Starou Ľubovňou 3:2.

Extraliga muži – 15. kolo:

VK MIRAD PU Prešov – TJ Spartak Myjava 3:0 (18, 20, 21)
81 min, rozhodovali: Mokrý a Porvazník, 500 divákov.

Celý volejbalový Prešov sa tešil na tradične silnú Myjavu, ktorá ešte v stredu odohrala pohárový zápas v tureckej Ankare. Nakoniec to bol jednoznačný priebeh a zvíťazilo domáce družstvo a natiahlo šnúru víťazných zápasov na 15.

Ľuboslav Šalata, tréner Prešova: „Do stavu 6:6 bol prvý set vyrovnaný potom sa nám podaril bodový únik spočiatku na 8:6 a pri Červeňovom podaní sa náskok výrazne navýšil aj vplyvom útočných chýb súpera. Aj v druhom sete ste začali aktívnejšie a po úspešných blokoch sme si vytvorili niekoľkobodový náskok, ktorý sme s prehľadom kontrolovali. Vývoj setu som trochu zdramatizoval striedaniami, ale aj tak sme si jeho vývoj ukontrolovali. V treťom sete som využil situáciu, že zápas sa pre nás priaznivo vyvíja a priestor na ihrisku dostali všetci striedajúci hráči a zápas sme dohrávali s druhou šestkou. Celkovo sme podali solídny výkon a vo všetkých herných ukazovateľoch sme boli úspešnejší.“

Martin Májek, tréner Myjavy: „Domáci potvrdili pozíciu suveréna tabuľky a počas celého zápasu nás k ničomu nepustili. Jediným pozitívom v našej hre bol výkon striedajúcich hráčov.“