Prešov sa po víťazstve nad Trenčínom dostal na čelo tabuľky

Volejbalisti VK MIRAD PU Prešov vyhrali v jedinom sobotňajšom zápase 10. kola extraligy mužov nad mladíkmi z COP Trenčín hladko 3:0 a s bilanciou 7-2 sa dostali  priebežne na čelo tabuľky. Odohrali však o zápas viac ako ich prenasledovatelia. V nedeľu sú na programe ďalšie zápasy 10. kola. Šláger sa bude hrať v Košiciach, kde druhý VK KDS Šport privíta tretí tím tabuľky VK Ekonóm SPU Nitra a VK Prievidza hostí TJ Spartak Myjava.

Volejbalová extraliga mužov, 10. kolo:
VK MIRAD PU Prešov – COP Trenčín 3:0 (16, 13, 14) 
Zápas trval 59 minút, rozhodovali: I. Porvazník a L. Meždej
Prešov: Halaj 1, M. Sopko st. 3, Mikovčík 6, Rajduga 7, Digaňa 10, Červeň 4, libero Pavlinský (Peleščák 10, Feňo 0, Macko 5). Tréner: Ľ. Šalata.
Trenčín: Rak 2, Kováč 6, Jančura 0, Firkaľ 9, Horváth 0, J. Petráš 7, libero Kyšeľa (Barták 3, Kyjanica 1). Tréner: I. Hiadlovský.

Ľuboslav Šalata, tréner Prešova: „Myslím si, že napriek okolnostiam, ktoré zápasu predchádzali by si mal extraligový tím udržať patričnú úroveň, ktorú dnes súper aj napriek druhej šestke domácich nedokázal. Domácim stačilo na víťazstvo málo úsilia na to, aby často chybujúceho súper dnes zdolal.“

Ivan Hiadlovský, tréner Trenčína: „Zápas s výnimkou pár akcií, v ktorom sme podali podpriemerný výkon.“