Prešov a Komárno krok od semifinále

Prešov a Komárno krok od semifinále, Myjava vyrovnala na 1:1

 

V extralige mužov sa dnes hrali tri druhé zápasy štvrťfinále play off a bolo sa na čo pozerať. Myjava zdolala doma Chemes 3:1 a vyrovnala stav série na 1:1. Postupový mečbal majú v rukách volejbalisti Prešova, ktorí vyhrali v Nitre 3:1 a bodku za štvrťfinále môžu dať už v sobotu na domácej pôde. Krok od postupu sú aj hráči Spartak VKP Komárno, ktorí však mali cestu za druhým víťazstvom oveľa ťažšiu.

Zverenci trénera Daniela Oravca sa poriadne nadreli na víťazstvo vo Svidníku, kde napokon vyhrali až po päťsetovej bitke, v tajbrejku 15:13. Vo štvrtok je na programe televízny duel štvrťfinále medzi Trenčínom a Prievidzou (18:00 na Slovak Sport TV). Prievidza vedie v sérii 1:0.

Extraliga mužov – štvrťfinále – druhé zápasy (hrá sa na tri víťazstvá):

VK Ekonóm SPU Nitra – VK MIRAD PU Prešov 1:3 (-19, -12, 18, -22) – v sérii 0:2

94 min, rozhodovali: Kováč a Královič, 150 divákov.
Nitra: Valent 1, Mikušovič 8, Zapala 7, Sťahuliak 13, Ludha 15, Mečiar 6, libero Turis (Petrík 0, Galandák 1, Hláčik 0). Tréner: Ľ. Paška.
Prešov: Feňo 2, M. Sopko st. 10, Macko 11, Lux 16, Drobňák 8, Červeň 4, libero T. Lampart (Faron 1, Digaňa 0, Rajduga 2). Tréner: Ľ. Šalata.

Krátke VIDEÁ zo zápasu:

https://www.youtube.com/watch?v=WgLRlDJAGpM

https://www.youtube.com/watch?v=zAhMevRU3cU

https://www.youtube.com/watch?v=I9-HxqiUw4M

Ľubomír Paška, zastupujúci tréner Nitry: „Gratulujem súperovi, potvrdil svoju kvalitu. Bol to však dôstojný zápas, v ktorom v dvoch setoch si naši chalani zaslúžia poďakovanie. Podali kolektívny výkon a dokázali aj s takýmto súperom zahrať vyrovnaný súboj, v ktorom aj on musel potvrdiť rolu favorita.“

Ľuboslav Šalata, tréner Prešova: „Prišli sme si po druhé víťazstvo. Pôvodne sme predpokladali hladší priebeh, v treťom sete sa však zostava, ktorú som postavil, nechytila. Postavila mladíkov z Nitry na nohy a museli sme o víťazstvo v zápase bojovať až do štvrtého setu. Tam mala navrch stále Nitra až do stavu 20:20, ale našťastie sme zvládli koncovku a víťazstvo si postrážili.“