POZVÁNKA: V sobotu prvý domáci zápas novej sezóny extraligy

Srdečne pozývame všetkých fanúšikov na zápas 1. kola Niké Extraligy mužov 2023/2024, ktorý sa uskutoční v sobotu (23.9.2023) o 18:00 hod. v  Športovej hale Prešovskej univerzity.  Stretnutie proti úradujúcemu majstrovi VKP Bratislava bude možné sledovať naživo na televízii JOJ ŠPORT. Srdečne ale pozývame fandiť a podporiť chlapcov priamo do Športovej haly Prešovskej univerzity. 

Vstupné na domáce zápasy sezóny 2023/2024:
DOSPELÍ 4,00 €
DETI OD 10 ROKOV, ŠTUDENTI ISIC, ITIC, SENIORI, ZŤP 2,00 €
DETI DO 10 ROKOV ZADARMO
PERMANENTKA na všetky domáce zápasy 100,00 €

NOVÁ SEZÓNA BEZ SMOLEJA, GOČA, ŠIKETA A BASLÁRA. MIKOVČÍK A HUDÁK S OTAZNÍKOM
Po striebornej extraligovej sezóne 2022/23 za rozhodli zbierať zahraničné skúsenosti nahrávač Samuel Goč a smečiar Lukáš Smolej. Obaja prestúpili do chorvátakeho klubu HOAK Mladosť Zagreb. Hosťovanie ukončil blokár Miroslav Baslár (návrat do domovského klubu ŠK Tatran Banská Bystrica). Blokár Tomáš Šiket ako absolvent Prešovskej univerzity v Prešove (FMEO) vycestoval zbierať životné skúsenosti prostredníctvom mobility Erasmus+ do Španielska. Skúsení hráči, smečiar Michal Hudák a blokár Ivo Mikovčík sa nateraz rozhodli venovať viac času osobnému životu a rodine.

ŠTYRIA NOVÁČIKOVIA
Medzi príchodmi v úvode prípravy rezonoval podpis zmluvy so skúseným nahrávačom Petrom Bartákom, ktorý sa vracia k volejbalu po ročnej pauze, naposledy pôsobil na Myjave. Má skúsenosti z českej extraligy i reprezentácie. Prešovský dres bude túto sezónu obliekať aj mladý nahravač Ivo Samuel Rosina z klubu SŠŠ Trenčín a smečiar Adam Čoma z VKM Stará Ľubovňa. Ako posledná bola ohlásená posila na pozícii blokára, ktorú bude zastávať skúsený legionár Ivan Tasev. Bulharský volejbalista sa premiérovo predstaví na Slovensku. Okrem najvyššej bulharskej súťaže má skúsenosti z Maďarska, Francúzska a uplynulú sezónu pôsobil v Kosove.

SEZÓNA BUDE NÁROČNÁ, KAŽDÝ ZÁPAS BUDE DÔLEŽITÝ
Niké Extraliga mužov má v súťažnom ročníku 2023/2024 8 tímov. Okrem Prešova bude v najvyššej súťaži účinkovať Myjava, Bratislava, Komárno, Svidník a Projekt RD SVF SŠŠ Trenčín. Do extraligy sa tento rok neprihlásila Prievidza, naopak privítame nových a staronových súperov z Banskej Bystrice- Slovenskej Ľupče a Nitry. Tréner Erik Digaňa vie, čo by malo jeho zverencov charakterizovať. „Hlavne dravosť. V extralige bude hrať väčší počet tímov z čoho sa teším. Viaceré družstvá posilnili. Sezóna bude náročná, každý zápas bude dôležitý. Sústredíme sa na play-off.“

CHCEME ŤAŽIŤ Z VÝBORNEJ OBRANY A TAKTICKEJ STRÁNKY
Hráči odštartovali letnú prípravu v auguste. Po kompletnej zdravotnej prehliadke a potvrdení fyzickej odolnosti sa pustili do tvrdého kondičného drilu, ktorý vyústil v septembri do volejbalovej, viac technickej prípravy. Testovanie výkonnosti a progresu si hráči strážili pod vedením kondičného trénera Gabriela Harčaríka. Šarišania absolvovali niekoľko tréningových zápasov proti regionálnemu rivalovi zo Svidníka. V medzinárodnom meraní síl na domácej palubovke ich preverili hráči maďarského VRC Kazincbarcika a poľského Mosir Gamral Jaslo. Naším cieľom je aj vychovávať mladších hráčov pre reprezentáciu. Máme dravých mladíkov, chceme sa prezentovať moderným útočným volejbalom. Tiež ťažiť z výbornej obrany a taktickej stránky. V hale Prešovskej univerzity nás čakajú zaujímavé zápasy, fanúšikovia sa majú na čo tešiť,“ ukončil pozvánkou tréner Erik Digaňa.

NAJBLIŽŠIE EXTRALIGOVÉ ZÁPASY
30.9.2023 o 17:00 hod. VK MIRAD UNIPO Prešov – RD Projekt SVF SŠŠ Trenčín
6.10.2023 o 19:00 hod TJ Spartak Myjava – VK MIRAD UNIPO Prešov

FOTO: TASR – Veronika Mihaliková

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD UNIPO Prešov nájdete na FacebookuInstagrameYouTube a najnovšie aj na TikToku! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, máme to radi. 🙂 ĎAKUJEME! #vkmiradunipopresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy #miradfans #fandimmiradu