ŽREB SVF: Poznáme mená súperov v extralige a pohári

V sídle Slovenskej volejbalovej federácie v Bratislave sa vo štvrtok uskutočnil žreb extraligy mužov a žien, ako aj Slovenského pohára mužov a žien pre súťažný ročník 2021/2022. Žrebovali sa aj ďalšie súťaže – 1. liga muži a žien a 1. liga juniorov a junioriek. Loptičky z osudia vytiahla hráčka VKP Bratislava Alexandra Vajdová.

Alexandra Vajdová počas žrebu súťaží SVF. FOTO: SVF

EXTRALIGA MUŽOV

V extralige mužov bude štartovať sedem družstiev plus reprezentačný výber „Projekt RD SVF“, ktorý bude hrať v upravenom režime. V súťaži nie je ani jeden nováčik, do novej sezóny sa neprihlásil tím VK KDS Šport Košice. V dlhodobej časti od 25. septembra do 26. februára družstvá odohrajú stretnutia každý s každým doma-vonku-doma. To je 21 kôl a 18 stretnutí pre každé družstvo, pričom vždy jeden pauzuje. V rámci tejto časti naviac odohrá družstvo Projekt RD SVF po dve kolá u každého súpera na jeho palubovke. Tieto stretnutia sa budú hrať v týždni, kde družstvo Projekt RD SVF odohrá v blokoch svoje stretnutia. Jeho výsledky sa započítavajú do tabuľky. Úradujúci majster Rieker UJS Komárno bude mať v 1. kole voľno, VK MIRAD UNIPO Prešov sa stretne s TJ Slávia SvidníkVK OSMOS Prievidza vyzve finalistu extraligy TJ Spartak Myjava a ŠŠV Trenčín si zmeria sily s VKP Bratislava.

V play-off, ktoré odštartuje 5. marca, sa predstaví šestica účastníkov – bez Projektu RD SVF a ŠŠV Trenčín. Majster bude známy najneskôr 3. mája. Prvý a druhý tím po základnej časti postúpi rovno do semifinále, družstvá na 3. – 6. mieste zohrajú medzi sebou 3. – 6. a 4. – 5. na dve víťazstvá, pričom prvé a tretie sa hrá u lepšie umiestneného a druhé u horšie umiestneného po prvej časti súťaže. Semifinále a o 3. miesto sa bude hrať na tri víťazstvá a finále na štyri víťazné zápasy. Prelínaciu súťaž nehrá žiaden účastník extraligy mužov 2021-2022.

SLOVENSKÝ POHÁR

V Slovenskom pohári mužov sa predstaví sedem tímov bez Projektu RD. Vo štvrťfinále na základe žrebu na seba narazia TJ Slávia Svidník a VK OSMOS Prievidza, Rieker UJS Komárno sa stretne s VKP Bratislava, obhajca Trofeje Štefana Pipu VK MIRAD UNIPO Prešov nastúpi proti TJ Spartak Myjava, ŠŠV Trenčín má voľný žreb a postúpil priamo do semifinále, ktoré sa bude žrebovať po skončení prvého kole.

EXTRALIGA MUŽOV 2021/2022

Žreb 1. kola základnej časti – 25. septembra 2021:
Rieker UJS Komárno – voľno
VK MIRAD UNIPO Prešov – TJ Slávia Svidník
VK OSMOS Prievidza – TJ Spartak Myjava
ŠŠV Trenčín – VKP Bratislava

Termíny extraligy mužov:
základná časť (25. 9. – 26. 2.) – kompletný rozpis TU
play-off (5. 3. – 3. 5.)

SLOVENSKÝ POHÁR MUŽOV 2021-2022

Žreb 1. kola (štvrťfinále – na odvety, termíny 3. a 24. 11. 2021): – kompletný rozpis tu
TJ Slávia Svidník – VK OSMOS Prievidza    
Rieker UJS Komárno – VKP Bratislava
VK MIRAD UNIPO Prešov – TJ Spartak Myjava
ŠŠV Trenčín – voľný žreb

2. kolo (semifinále, bude sa žrebovať, na odvety, termíny 15. 12. 2021 a 12. 1. 2022)

3. kolo (finále, 5.2.2022)

ŽREB 1. LIGY MUŽOV VÝCHOD – ZÁPAD

ŽREB 1. LIGA JUNIOROV VÝCHOD – STRED – ZÁPAD

Zdroj: svf.sk

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD UNIPO Prešov nájdete na FacebookuInstagrameYouTube! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, máme to radi. 🙂 ĎAKUJEME! #vkmiradunipopresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy