VIDEO: Povinné tri body proti Trenčínu

Dvanáste kolo Niké Extraligy mužov odštartovalo už vo štvrtok zápasom prvého s posledným – VK MIRAD UNIPO Prešov hostil Športovú školu volejbalu z Trenčína. Duel mal svojho jasného favorita v podobe domáceho tímu. Vedúce mužstvo tabuľky si proti mladíkom upevnilo prvé miesto a po výhre 3:0 (25:11, 25:14, 25:15) pripísalo aj ďalšie 3 body.

FOTO: Veronika Mihaliková

V priebehu celého stretnutia mali pod vysokou sieťou prevahu Šarišania. K získu prvého setu v tomto ročníku súťaže sa zverenci centralizovanej prípravy budúcich volejbalistov z Trenčína ani nepriblížili. Tréner Erik Digaňa dal priestor hráčom z lavičky, ktorí ťažili z kvalitného servisu a obrany.

V družstve hostí sa najviac presadil perspektívny smečiar Adrián Petruf. Prešovský blokár Ján Jendrejčák pomohol svoju družstvu ziskom 11-tich bodov. Hráčom zápasu za domácich sa stal univerzál Patrik Lamanec, ktorého v priebehu týždňa vyhlásila Slovenská volejbalová federácia prestížnym ocenením Hráč mesiaca November 2021 (MVP). V užšom výbere 5-tich volejbalistov bol aj prešovský smečiar Michal Ščebra.

Niké Extraliga muži – základná časť – 12. kolo – štvrtok:

VK MIRAD UNIPO Prešov – ŠŠ volejbal Trenčín 3:0 (11, 14, 15)
Rozhodovali: Tiňo a Hudák, bez divákov.

VK MIRAD UNIPO: Smolej 10, Jendrejčák 11, Lamanec 9, Ščerba 4, Šiket 6, Porubský 2, liberovia T. Lampart a Suchanič (Goč 1, Hudák 7, V. Rzyman 3, Pijaček 0). Tréner: E. Digaňa.
ŠŠ volejbal: Baslar 3, Rosina 0, Petruf 8, Badáň 3, Spišský 1, Sýkora 6, libero Volčko (Hlaváč 0, Kudla 0, Gábor 0, Haluška 1). Tréner: I. Hiadlovský.

Hráči zápasu: Patrik Lamanec(VK MIRAD UNIPO Prešov) – Adrián Petruf (ŠŠ volejbal Trenčín)

Erik Digaňa, tréner VK MIRAD UNIPO: „Vedeli sme, že sú to mladí a veľmi perspektívni chlapci, ktorí sú húževnatí aj bojovní. Na to sme sa museli pripraviť a nastaviť hlavu inak. Dali sme si interné ciele. Myslím, že side-out sme splnili, ale bolo tam ešte množstvo chýb. Dá sa to tolerovať, lebo sa pripravujeme na záver mesiaca, kedy nás čakajú dôležité zápasy. Chlapci boli stredu v posilňovni a v piatok idú znova. Pokračujeme a koncentrujeme sa na ďalšie zápasy.“

Ivan Hiadlovský, tréner ŠŠ volejbal: „Každý zápas je pre nás extrémne ťažký. To sú chlapci, ktorí sú vekovo starší žiaci, kadeti, nehovorím, že všetci, ale sú medzi nimi takí. Beriem to tak, že by sme sa mali v každom zápase posúvať dopredu. My sa celý súťažný ročník stretávame s tým istým problémom a to je zlom, ktorý príde pri šnúre niekoľkých chýb po sebe. S týmto sa najviac boríme, ako to zvládnuť. Bojujem s tým ja, ako tréner, aby som nebol na hráčov zlý, ale aby sa s takýmito situáciami vedeli vysporiadať. Jedna stránka je herná, druhá, ako hráči dokážu zvládnuť podobné zápasy v hlavách. Stál proti nám extréme ťažký súper, boli tam svetlé momenty. My ideme do každého zápasu s úlohami, ktoré máme v rámci tréningového režimu a ich presun do zápasu. Niektoré veci hráči zvládli lepšie, ale bolo tam množstvo chýb. Chlapci po sebe pokazili niekoľko podaní, útok posunieme do autu bez bloku a to už by sme mali zvládať. S týmto nie som stále spokojný.“

Tomáš Šiket, blokár VK MIRAD UNIPO: „Zápas asi patril k tým ľahším v tomto ročníku súťaže, ale snažili sme sa k nemu od začiatku pristupovať zodpovedne. Aj napriek tomu tam bolo ešte veľké množstvo chýb z našej strany. To nás trošku mrzí. Vyhrali sme za tri body a môžeme byť aspoň trošku spokojní.“

NAPÍSALI O NÁS:
https://vychod.sme.sk/c/22801750/presovcania-na-domacej-palubovke-s-povinnym-vitazstvom-proti-trencinu.html
http://www.svf.sk/sk/archiv-sprav/detail-spravy/_presovcania-v-nike-extralige-m
https://www.presov.sk/oznamy/presovski-volejbalisti-pridali-povinne-vitazstvo-proti-trencinu.html

NAJBLIŽŠÍ PROGRAM ZÁPASOV
Do konca kalendárneho roka 2021 nás čaká ešte dvojitá porcia zápasov, ktoré po zmene odohráme „vonku“. V 13. kole Niké Extraligy mužov cestujeme do hlavného mesta. V novej hale Domu športu sa predstavíme v sobotu (18.12.2021) so začiatkom o 18:00 hod.

Súťažné 14. kolo bude špecifické. Zápas proti Myjave neprinesie len body a rezultát do extraligovej tabuľky, ale definitívne rozhodne aj o postupujúcom do semifinále turnaja o Slovenský pohár. Odveta 1. kola o putovný pohár Štefana Pipu sa v závere novembra odložila a keďže štatút prikazuje odohratie do konca kalendárneho roka, mužstvá sa zhodli na dohrávke v rámci ligového kola v predohrávke už v stredu (15.12.2021) o 18:00 hod. na kopaniciach.

Výsledok prvého zápasu 1. kola turnaja o Slovenský pohár vo volejbale mužov 2021/2022 – na odvety – (3.11.2021): VK MIRAD UNIPO PREŠOV – TJ SPARTAK MYJAVA 1:3 (-23, 18, -19, – 22)

V prípade rovnosti výsledkov po odvete o postupujúcom rozhodne zlatý set. Prvým semifinalistom je po voľnom žrebe ŠŠ volejbal Trenčín. Z dvojice TJ Slávia Svidník-VK OSMOS Prievidza sa z postupu tešili hráči spod Dukly. Majstrovské Komárno zdolalo v štvrťfinále VKP Bratislava.

Kto doplní štvorlístok adeptov na zisk cennej trofeje? Mená súperov spoznajú semifinalisti po žrebe a 2. kolo sa opäť odohrá na odvety. Finále ženskej a mužskej zložky je naplánované na 5.2.2022.

Pri domácom stretnutí sa uvidíme až v novom roku 2022. V nedeľu (9.1.2021) o 16:30 hod. V Športovej hale Prešovskej univerzity sa vo východniarskom derby stretneme s družstvom TJ Slávia Svidník a zápas odvysiela aj TV JOJ Šport.

Foto: Veronika Mihaliková
Zdroj: svf.sk

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD UNIPO Prešov nájdete na FacebookuInstagrameYouTube! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, máme to radi. 🙂 ĎAKUJEME! #vkmiradunipopresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy