Sme v Superfinále Slovenského pohára

Volejbalisti VK MIRAD UNIPO Prešov si zahrajú v stredajšom Superfinále v Nitre o Slovenský pohár a Trofej Štefana Pipu. Prešovčania v utorkovom úvodnom semifinále zvíťazili nad hráčmi TJ Spartak Myjava 3:0, keď v prvých dvoch setoch zvládli koncovky a v treťom otočili nepriaznivý vývoj.


Prešov bude pri svojej ôsmej finálovej účasti bojovať o štvrtú pohárovú trofej, z jej zisku sa tešil v rokoch 2005, 2016 a 2017. Naposledy sa Mirad predstavil vo finále predvlani v Humennom, Košiciam vtedy podľahol tesne 2:3. Pre Myjavčanov zostáva semifinále v Slovenskom pohári doterajším maximom.

Slovenský pohár mužov – semifinále – Nitra – utorok:

TJ SPARTAK MYJAVA – VK MIRAD UNIPO PREŠOV 0:3 (-24, -26, -19) – do finále postúpil Prešov  
Rozhodovali: Andrejčák a Moravčík, bez divákov

Myjava: Pokopec 11, M. Zeman 6, Viskup 17, Watzka 5, Ludha 9, Barták 2, liberá Ochodnický a S. Paňko (O. Zeman 0, Pollák 0, Šíma 0, Valo 1, Š. Rzyman 0). Tréner: M. Pipa.
Prešov: Mudo 15, P. Porubský 4, M. Sopko st. 10, Macko 5, Szarek 20, Ščerba 2, libero T. Lampart (Drobňák 1, Hudák 2, Velička 0). Tréner: M. Kardoš.

Hráči zápasu: Tobias Viskup (Myjava) – Mudo (Prešov)

Priebeh: Myjavčania pricestovali do Nitry bez univerzála Konca, ktorý zostal v karanténe, v základnej zostave začal Viskup. V prvých dvoch setoch sa rozhodovalo v koncovke – v úvodnom sa k setbalom dostal iba Prešov a premenil druhý, v druhej časti Myjavčania viedli 22:19, ale Prešov vyrovnal, odvrátil jeden setbal (23:24) a zužitkoval svoj tretí (28:26). Záver setu patril brazílskemu blokárovi Mudovi, ktorý získal posledné štyri body svojho tímu a dejstvo ukončil úspešným blokom. Myjavčania sa nevzdávali, v úvode tretieho setu viedli 10:5, ale skúsenejší Prešovčania vyrovnali (13:13), od stavu 17:16 získali šesť bodov v sérii (23:16) a zásluhou striedajúceho Drobňáka premenili druhý mečbal.

Lídri: Výborný výkon podal Brazílčan Mudo, ktorý prispel k víťazstvu 15 bodmi vrátane 7 blokov. Najviac bodujúcim hráčmi boli unvierzáli oboch tímov – Prešovčan Szarek (20) aj Myjavčan Viskup (17) dosiahli v útoku úspešnosť nad hranicou 50 percent.

Na snímke De Moraes Rodrigo z Prešova (vpredu) a Michal Zeman z Myjavy v semifinále Slovenského pohára vo volejbale mužov medzi TJ Spartak Myjava a VK MIRAD UNIPO Prešov 13. apríla 2021 v Nitre. FOTO TASR

Martin Pipa, tréner Myjavy: „V koncovkách setov rozhodlo, že sme po našej obrane neboli dostatočne agresívni v útoku, tam bol veľký rozdiel. Bojovali sme, ale chýbala odvaha; dnes sme sa ‚zabili‘ sami. Snažil som sa to trochu prestriedať, aby si zahrali ďalší, ale sebadôvera už bola nižšia a nedostali sme sa z toho.“

Marek Kardoš, tréner Prešova: „Vedeli sme, aké sú prednosti Myjavy, že hrajú bez chýb a sú veľmi zruční. Ich univerzál Viskup hral dnes vynikajúco, my sme však počas celého zápasu veľmi dobre podávali a hrali sme naozaj dobre; zvlášť v koncovke sme veľmi dobre podávali a následne bránili. Extraliga nám nevyšla podľa predstáv, nechcem sa k tomu už veľmi vracať. Vedenie do tímu mnoho investovalo a chceme mu to aspoň v pohári vrátiť, aj preto sme radi, že sme vo finále.“

Martin Sopko st., smečiar a kapitán Prešova: „Bola to veľká bitka, aj keď výsledok 3:0 vyzerá jednoznačne. Zápas bol veľmi ťažký a prvé dva sety sa mohli otočiť na jednu aj druhú stranu; som veľmi rád, že to vyšlo nám. Paradoxne, najjednoznačnejší tretí set sa pre nás vyvíjal najhoršie, v úvode nám chýbala koncentrácia. Neskôr sme zapli na vyššie obrátky a dnes to stačilo, čo ma teší. Cieľ sme splnili, aj keď hra možno nebola perfektná. Máme obrovskú túžbu získať pohár a spravíme pre to všetko.“

Zdroj: svf.sk
Foto: Veronika Mihaliková, TASR, Miroslav Slávik

V druhom semifinále volejbalisti TJ Slávia Svidník zvíťazili nad hráčmi VK KDS-Šport Košice 3:1 a v stredajšom rozhodujúcom súboji nastúpia o 17.30 h aj v priamom prenose Huste.TV proti VK MIRAD UNIPO Prešov.

Vlani Svidníčania v Superfinále v Bratislave nestačili na VK OSMOS Prievidza. Do pohárového finále sa prebojovali po štvrtý raz, trofej dosiaľ ešte nezískali. Košičania nedosiahli na svoje druhé finále SP – predvlani v Humennom sa tešili zo zlata po výhre 3:2 nad Prešovom.

Slovenský pohár mužov – semifinále – Nitra – utorok:

TJ SLÁVIA SVIDNÍK – VK KDS-ŠPORT KOŠICE 3:1 (22, -21, 16, 18) – do finále postúpil Svidník
Rozhodovali: Schimpl a Mokrý, bez divákov

Svidník: Šellong 0, R. Vitko 5, Kozák 18, Marjov 7, Pietrzak 18, M. Petráš 17, libero M. Vitko (Matušovský 6, Gula 0). Tréner: P. Tholt.
Košice: Goč 1, Smolej 11, Kríž 8, Lamanec 13, M. Sopko ml. 7, Pizur 7, liberá Kurej a Marčok (Machovec 0, J. Hriňák 0, Jendrejčák 2, Ondruš 1, Jakubov 6). Tréner: R. Vlkolinský.

V druhom semifinále nastúpia v nitrianskej hale o 16.00 h proti sebe TJ Slávia Svidník a VK KDS-Šport Košice (LIVE TU). Superfinále je v stredu na programe o 17.30 h, v priamom prenose ho odvysiela Huste.TV.

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD UNIPO Prešov nájdete na FacebookuInstagrameYouTube! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, máme to radi. 🙂 ĎAKUJEME! #vkmiradunipopresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy