VIDEO: Postúpil lepší, po roku opäť zabojujeme o 5. miesto v extralige

V stredu (4.3.2020) pokračovala v Prešove štvrťfinálová séria play-off Edymax extraligy mužov o postup do súbojov o medaily.

Po neúspechu v Komárne mali hráči VK MIRAD PU Prešov šancu na vyrovnanie, ktorú však nevyužili. Bez straty setu si postup vybojovalo Komárno. Domáci „hrýzli“ len v druhom sete, ktorý prehrali v koncovke 26:28, prvý a tretí bol jasne v réžii hostí. Komárno bude hrať o medaily prvýkrát od sezóny 2015-16.

VK MIRAD PU PREŠOV – VK SPARTAK UJS KOMÁRNO 0:3 (-18, -26, -16) – konečný stav série 0:2
Rozhodovali: Malík a Porvazník.

Prešov: Oleárnik 0, Ščerba 7, Mikovčík 6, M. Sopko st. 13, Hudák 9, Faron 7, libero T. Lampart (Rajduga 0, Velička 0, Šiket 1, Śnieżek 0). Tréner: E. Digaňa.
Komárno: Ogurčák 13, Kašper 8, J. Petráš 21, M. Kubš 4, Tarabus 7, Zaťko 7, libero Turis (Jalovecký 0, Forró 0). Tréner: R. Pělucha.

Do zápasu pre zranenie nezasiahol legionár Mateusz Śnieżek. Najužitočnejším a zároveň najviac bodujúcim (21) hráčom stretnutia sa stal univerzál hostí Jakub Petráš. Na domácej strane pridal 13 bodov a z toho 4 esá kapitán Martin Sopko st.

Robin Pělucha, tréner VK Spartak UJS Komárno: „Som rád, že sme postúpili do štvorky. Bolo to opäť ťažké, ako v Komárne. Prešov má dobré družstvo, sú odhodlaní. Je ťažké proti nim hrať. Pre nás asi jeden z najhorších súperov. Druhý set bol dnes zlomový, kde sme mali aj kúsok šťastia. Zopár lôpt nám vyšlo. Prvý a tretí set bol jasnejší.“

Erik Digaňa, tréner VK MIRAD PU Prešov: „My sme sa doma snažili trochu viacej zatlačiť servisom a lepšie odprihrávať, žiaľ boli svetlé aj temné momenty. Komárno má svoju kvalitu. Má troch excelentných prihrávačov, majú výborný plachtiaci a skákaný Petrášov servis. Ťažko sa nám s tým pracovalo. Rozhodlo sa to servisom. Hostia majú skúsený tím, sú to profesionáli. Na každom poste majú MENO. My sme sa snažili. Úprimne musím povedať, že Komárno bolo celú sériu lepším družstvom. Dokázali to nielen výsledkovo, ale aj herne. My na našej strane, aby som to všetko nevidel len negatívne, máme ešte niekoľko mladých perspektívnych hráčov. Junior, 19-ročný nahrávač, máme mladých blokárov, ktorí sa zaúčajú, smečiara. Chceme s nimi pracovať a zakomponovať ich hry. Verím, že ich čas ešte len príde. Do budúcna je na čom stavať. Musíme doplniť mená na budúcu sezónu, aby to nešlo viac dole. Sklamaní sme, ale som rád, že sa to snažíme koncepčne nastaviť, aby sme to reštartovali, spolu s návratom do rekonštruovanej haly PU. Chceme prešovskému divákovi a fanúšikovi opäť ukázať súboje o vyššie priečky a kvalitný volejbal.“

Martin Sopko st., kapitán VK MIRAD PU Prešov: „Treba obrazne povedať, že sme prehrali proti lepšiemu tímu. Treba objektívne priznať, že Komárno bolo v tejto sérií lepšie a zaslúžene postúpili do semifinále. Stále sme verili, že nám po základnej časti možno niečo spadne z neba, a že to nakopneme, ale nestalo sa. Máme svoje „muchy“, ktoré nás dávajú dole a proti týmto súperom bohužiaľ ten náš výkon nestačí. Bojujeme, bojujeme, ale to semifinále nám právom nepatrí. Ideme hrať o piate a nižšie miesta a uvidíme, čo to prinesie. Z mojej strany môžem zablahoželať Komárnu, lebo predviedlo v tejto sérií pekný volejbal.“

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1887707858027603&type=3

V stredu sme spoznali všetkých štyroch semifinalistov Edymax extraligy. Obhajcovia titulu z Prievidze, minuloroční finalisti z Košíc, ako aj Komárno a Svidník si postup medzi štyroch najlepších vybojovali v najkratšom čase, keď v sériách vyhrali 2:0 na zápasy. V semifinále, ktoré sa začína na budúcu stredu 11. marca a bude sa hrať na tri víťazstvá, sa stretnú Prievidza so Svidníkom a Košice s Komárnom. Myjava, Prešov, Nitra a Zvolen čakajú boje o 5.-8. miesto.

Prehľad semifinalistov:

Série zápasov o 5. – 8. miesto sa hrajú na 2 víťazstvá. Na úvod nás preverí družstvo VKP Bystrina SPU Nitra. Stretnutia sú na programe v priebehu marca (14.,  21.,  25. marec 2020). O presných časoch vás budeme informovať čoskoro. Za pochopenie ďakujeme.

FOTO: Andrej Schlank

NAPÍSALI O NÁS:

http://svf.sk/sk/archiv-sprav/detail-spravy/_postup-do-semifinale-si-vybojo

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD PU Prešov nájdete na Facebooku, Instagrame a YouTube! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, máme to radi. 🙂 ĎAKUJEME! #vkmiradpupresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy