POĎAKOVANIE

Milí volejbaloví priatelia,

dovoľte, aby som sa vám v mene klubu VK MIRAD PU Prešov touto cestou poďakoval za vašu priazeň a podporu. Sezóna 2017/2018 bola pre nás náročná a určite si ju nebudeme pamätať ako jednu z úspešných. Naopak, vedenie klubu, partneri, hráči i vy sami, prešovskí fanúšikovia, ste si určite želali výrazne lepšie umiestnenia v turnaji o národný pohár aj v tohtoročnej extralige. Po triumfe v Slovenskom pohári v rokoch 2016 a 2017 a majstrovskom titule z roku 2015 majú naše výsledky klesajúcu tendenciu. Tento rok sa zastavili na neslávnom 4. mieste. Pre niektoré extraligové kluby by to bol historický úspech. Pre nás, je to len slabá náplasť na krvácajúce ambície. 

Po poslednom zápase sezóny sa s klubom a volejbalom rozlúčil štvorlístok „Miraďákov“. Smečiari Michal Rajduga a Vladimír Katona, a nahrávači Stanislav Lampart a Kamil Feňo. Ďalšie zmeny sú len otázkou času. Čaká nás neľahké obdobie a na nálade v klube nepridáva ani platnosť nového Zákona o športe. Od 1. januára 2019 nadobúda svoju oficiálnu platnosť a trúfnem si povedať,  že okrem ukončenia pôsobenia klubov ako Good Angels Košice a Iuveta Michalovce bude umieračikom pre mnohé ďalšie slovenské poloprofesionálne športové zoskupenia. A sme pri financiách, tak to už na Slovensku býva… Je priskoro hovoriť o tom, ako bude vyzerať seniorský mužský volejbal v Prešove od septembra, ale chcem vás ubezpečiť, že volejbal v Prešove bude. O všetkých aktualitách vás budeme priebežne informovať.

Na záver len dodám, že v spolupráci s generálnymi partnermi, spoločnosťou MIRAD, s.r.o. a Prešovskou univerzitou v Prešove urobíme v nasledujúcom období všetko, čo bude v našich silách, aby sme na čo najvyššej úrovni zachovali volejbal v meste, kde má viac ako 60-ročnú tradíciu. Dovtedy na seba dávajte pozor, fandíte našej volejbalovej mládeži, ktorá finišuje súťaže vo svojich kategóriách (ml.žiaci, st. žiaci, kadeti a juniori) a majte radi šport… Či už je to prešovský volejbal, hádzaná, hokej, futbal… Ak nemáte možnosť, ako šport v meste akýmkoľvek spôsobom podporiť, tak ho prosím nedehonestujte od klávesníc svojich smartfónov a počítačov. S čistým svedomím môžem hovoriť len za volejbal, ale naozaj ho robíme pre vás, našich fanúšikov a ani hráči, ani partneri, ani funkcionári, ktorí svoje financie, čas a energiu venujú rozvoju športu v Prešove, si to nezaslúžime.

Myslite nato. VOLEJBALU ZDAR!

                                                                                       Generálny manažér VK MIRAD PU Prešov, Ing. Marián Palenčar

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD PU Prešov nájdete na Facebooku, Instagrame a YouTube! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, máme to radi. 🙂 ĎAKUJEME! #vkmiradpupresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy