VIDEO: Odveta ako hrom, Nitra zdolaná 3:0

V stredu (21.11.2018) pokračovala Edymax extraliga mužov druhými odvetnými zápasmi. Naši hráči privítali na domácej palubovke vicemajstrov a premožiteľov z úvodného zápasu súťaže, tím VKP SPU Nitra. 11. kolo sa v Športovej hale Spojenej školy Ľ.Podjavorinskej odohralo netradične cez pracovný týždeň a s neskorším začiatkom, o 19-tej hodine. To však neodradilo množstvo divákov, ktorí si našli cestu a vôbec nemuseli ľutovať. Hráči z oboch táborov predviedli pekné volejbalové divadlo. Po bojovnom výkone a výsledku 3:0 (28:26,25:19,25:15) sa zo zisku 3 bodov, na radosť domácej kulisy, tešili červení. Hosťom chýbal ľavoruký smečiar Milan Bencz, ktorý po 9 zápasoch opustil slovenskú extraligu. Dostal amgažmán v talianskom tíme Pag Volley Taviano.

Priebeh hry
Začiatok zápasu sa vyvíjal pomerne vyrovnane. Hostia útržkovite viedli, ale hru si následne kazili slabým servisom. Nenápadný náskok naši hráči stále vyrovnali. Do záveru setu sa išlo za stavu 23:23. Po výraznejšom tlaku premenili Miraďáci štvrtý setbal, keď útok Nitrančanov skončil mimo ihriska. 

Aj v druhom sete sme videli pekný volejbal. Súperi si nič nedarovali, hostia zlepšili podanie a viedli 9:11 i 11:14. Žiadna lopta dnes nebola pre hráčov na ihrisku stratená, čo tešilo fanúšikov na tribúne. Obetavá hra viac sedela našim hráčom. Po oddychovom čase trénera Nitry za stavu 17:18 už hostia pridali len bod. Zato na našom konte pri servise nahrávača Juraja Jurka pribudlo 5 bodov v rade a set zakončil ukážkovým esom z ruky kapitán Martin Sopko.  

Zlomení hráči Nitry už v treťom sete nedokázali nájsť recept na zdramatizovanie. Naši hráči si v tréningovom tempe strážili priebeh stretnutia a dali šancu hráčom z lavičky. Zahral si Kamil Pavlinský i Boris Velička. Druhý menovaný podával na celkové víťazstvo, ktoré potvrdil hvizd z píšťalky rozhodcu po nedorozumení na nahrávke hostí. Najviac bodov (16) pridal smečiar Martin Sopko, z toho 3 esá. Ivo Mikovčík sa blysol 7 blokmi a hráčom zápasu (MVP) sa stal Juraj Jurko.

Erik Digaňa, tréner VK MIRAD PU Prešov: „Som nesmierne hrdý na výkon chlapcov v dnešnom zápase. Bola to konečne kolektívna hra so srdcom. Po dvoch neúspešných zápasoch vonku, dnes hráči ukázali charakter. Dúfam, že taká bojovnosť a tímová dravosť bude pokračovať a gradovať. Ešte raz blahoželám chalanom.“

Ľuboslav Šalata, VKP SPU Nitra: „Domáci boli dnes úspešnejší vo všetkých herných ukazovateľoch. Lepšie servovali a následne bránili, ako my. V prvých dvoch setoch sme to mali nádejne rozohraté, ale stále sme sami vrátili súpera do hry nejakou chybou alebo nedorozumením. Pravdepodobne rozhodol prvý set, kde sa domáci dostali na koňa. V treťom sete sa zápas už len dohrával v jasnej réžií domácich.“

MVP: Juraj Jurko (Prešov)
Počet divákov:  267 divákov
Čas trvania zápasu:  72 minút
Rozhodovali: Peter Čunočka, Pavol Andrejčák

Detaily zápasu a podrobnú štatistiku nájdete TU (klik).

Po 11. kole súťaže je naše mužstvo na 5. mieste tabuľky. Na štvrtý Svidník a tretiu Nitru strácame 2 body. Aktuálnu tabuľku základnej časti nájdete TU (klik).

Edymax extraliga mužov pokračuje už cez víkend v sobotu (24.11.2018) 12. kolom a zápasom „vonku“ proti tímu VKM Stará Ľubovňa. Držať palce môžete pri obrazovkách internetovej televízie www.TVcom.cz, alebo cez mobilnú aplikáciu TVcom, kde bude prenos streamovaný. O výsledku vás budeme informovať prostredníctvom webu a sociálnych sietí.

Pri najbližšom domácom zápase sa vidíme v sobotu (1.12.2018). V 13. kole privítame na odvetu mužstvo TJ Spartak Myjava.  Srdečne pozývame fandiť. 

FOTO: klub 

NAPÍSALI O NÁS:

https://presov.dnes24.sk/presovski-volejbalisti-zdolali-vicemajstra-z-nitry-3-0-oplatili-mu-prehru-z-uvodu-315720

https://presov.korzar.sme.sk/c/20968087/presovski-volejbalisti-zdolali-vicemajstra-z-nitry.html#ixzz5Xaqblyko

http://www.svf.sk/sk/archiv-sprav/detail-spravy/_presov-zdolal-nitru-kosice-su

https://sport.aktuality.sk/c/368241/extraliga-muzov-kosice-si-doma-poradili-s-komarnom/

https://pis.sk/clanok/17609/presovski_volejbalisti_zdolali_vicemajstra_z_nitry_3-0_aoplatili_mu_prehru_zuvodu_sutaze.html

https://korzar.sme.sk/c/20967413/sportova-streda-vychodniarov-servis-vysledkov-a-faktov.html#ixzz5XW05SC9n

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD PU Prešov nájdete na FacebookuInstagrameYouTube! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, máme to radi. 🙂 ĎAKUJEME! #vkmiradpupresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy