Od zisku bronzu nás delia 3 vyhrané sety ČLÁNOK+VIDEO

Extraligová séria o 3. miesto sa počas veľkonočných sviatkov víťazstvom Košíc vyrovnala. Súboje východniarskych rivalov, VK MIRAD PU Prešov a VK KDS ŠPORT Košice, na tri víťazné zápasy však v stredu pokračovali tretím dejstvom v metropole Šariša. Naši chlapci aj napriek „výbuchu“ v treťom sete dotiahli v dramatickej koncovke zápas do víťazného konca 3:1 (25:21, 25:20, 12:25, 34:32), v sérií vedú 2:1. Od zisku bronzových medailí ich delia tri vyhrané sety.

Oba tímy dokázali, aj stále dokazujú, že aj napriek „papierovo“ pravdepodobnejšiemu favoritovi majú neuveriteľnú silu na svojich domácich ihriskách. Keďže sme sa po nadstavbe umiestnil v tabuľke vyššie, sériu sme začínali, a „stačí“ nám vyhrať všetky domáce zápasy v Prešove.

V treťom meraní síl od úvodu rozhodovali detaily. Maximálny rozdiel, ktorým sa podarilo odskočiť najprv Košiciam a neskôr nám boli dva body. Záver setu nám vyšiel lepšie. Po razantnom útoku Juraja Drobňáka vytiahol Michal Červeň plachtiaci servis s esom. Kapitán Prešova Martin Sopko st. ukončil set prudkým smečom z pravej strany na rozdiel 25:21.

Diváci v Športovej hale PU mali možnosť aj v druhom sete sledovať pekný volejbal. Dlhé výmeny nútili hráčov k rozvahe, trpezlivosti i zvýšenému prehľadu v hre. Na striedačku mali navrch domáci aj hostia. Razanciu v útok ukázal striedajúci Michal Hudák. Ľuboš Macko sa v závere setu blysol technickým útokom na sieti, ktorým zahral rozhodujúci bod v prospech zisku setu na 25:20.

Pri nástupe do tretieho setu chýbal na ihrisku náš kapitán Martin Sopko st. Hostia museli zabrať na plné obrátky, ak chceli pomýšľať na obrat v zápase. Mnohé chyby na podaní na oboch stranách znamenali jediné. Riskantný servis s plnou razanciou. Keď sa k rozohrávke dostal Košičan Martin Sopko ml., hostia vyhrávali už o 5 bodov. Nám sa nedarilo v útoku ani v obrane. Manko narastalo. Nepomohol ani návrat kapitána i viaceré striedania. Set sa skončil výrazne v prospech hostí, pomerom 12:25.

Košičania cítili svoju šancu, my sme potrebovali vzpruhu. Štvrtý set sa začal rozpačito. Šesť podaní = šesť neúspechov. Po tri na oboch stranách. Po nich sa už rozohral set tak, ako si ho fanúšikovia oboch východoslovenských celkov želajú. Súperi si nič nedarovali a nenechali na sebe nitku suchú. Nikoho hádam neprekvapilo, že za stavu 25:25 sme nepoznali víťaza. Set pokračoval. O jeho nervy-drásajúcom závere hovorí šesť nepremenených setbalov hostí a napokon náš štvrtý víťazný mečbal. Svoje pevné nervy v útoku ukázal najmä Marcel Lux. Nesmieme však opomenúť víťazné bloky Ľuboša Macka a skvele podávajúceho Jána Halaja, ktorého servis znamenal zisk štvrtého setu 34:32 a celkové víťazstvo 3:1.

Jaroslav Vlk, tréner VK MIRAD PU PREŠOV: „Dnes sme vedeli, že to môže byť kľúčový zápas v boji o medaily. Zápas sme si dobre rozohrali na 2:0, mali sme ho pod kontrolou. Košice sa však nevzdávali a v treťom sete začali riskovať na servise. My sme neustále útočili do plných, ale smečiari sa nedokázali presadiť. Vo štvrtom sete sme museli siahnuť na dno síl. Po skvelých výmenách a vo vynikajúcej atmosfére, ako sa na východniarske derby patrí, sme si v koncovke pomohli blokom.
Richard Vlkolinský, tréner VK KDS Šport Košice: „Zo strany hráčov Prešova a Košíc to bol pekný volejbal… Iné faktory ovplyvňujúce dianie v zápase boli katastrofálne…“

Odveta sa uskutoční v sobotu (22.04.2017) o 19:00 hod. v Športovej hale Hotelovej akadémie v Košiciach. V prípade rovností bodov séria na tri víťazné zápasy pokračuje ďalej v Prešove súbojom vo štvrtok (27.04.2017) o 17:00 hod.

Vždy čerstvé informácie z diania v klube nájdete na našom Facebooku aj Instagrame. Sledujte, lajkujte, zdieľajte… #vkmiradpupresov ĎAKUJEME 😉