Nitra prekonaná v Prešove, rekord zostáva doma

Šnúra 20 zápasov bez prehry v tomto ročníku volejbalovej Extraligy mužov na konte aktuálneho majstra Slovenska VKP Bystrina SPU Nitra bola dnes prerušená. V „súboji titanov“, ako tento zápas výstižne nazvali prešovskí volejbaloví fanúšikovia na sociálnych sieťach, sa o to s radosťou postarali naši chlapci. V 6. kole nadstavbovej časti sme vyhrali nad lídrom tohtoročnej súťaže na domácej palubovke Športovej haly PU skvelým výsledkom 3:1!

Rekord zostáva v Prešove

V sezóne 2014/2015  sme si ako tím VK MIRAD PU Prešov okrem titulu Slovenského majstra zaknihoval aj iný cenný, a zatiaľ neprekonaný rekord. V Extralige sa vtedy nášmu klubu podarilo vyhrať najviac po sebe nasledujúcich zápasov. Išlo o neuveriteľnú sériu až 22 zápasov! Ďalší adept sa o prekonanie tohto rekordu môže pokúsiť opäť budúci rok.

1.set

Zápas priniesol pekné 4 sety. Od úvodu prvého na svetelnej tabuly pribúdali body priebežne obom mužstvám s maximálne dvojbodovým rozdielom. S výraznou pomocou výborne podávajúceho Mareka Ludhu sa súperovi v polovici setu podarilo odskočiť na 8:12 a to si už prešovský kouč vyžiadal oddychový čas. Ten pomohol natoľko, že spolu so skvelým servisom Juraja Drobňáka prišlo vyrovnanie na 16:16. Bolo jasné, že sa bude rozhodovať v závere setu. Za stavu 23:23 podával Marcel Lux. Jeho servis po vrátení a spracovaní smečoval úspešne v útoku Martin Sopko. Ďalšie podanie po útoku Nitrana Mateja Kubša skončilo v aute, a znamenalo výsledok 25:23.

2. set

Čo sa musí Nitre uznať, okrem radu iných superlatív, je jednoznačne fakt, že žiadna lopta pre nich nie je stratená. V poli dokážu vychytať i na prvý pohľad nechytateľné lopty. Banner, nebanner, hra pokračuje. Ukážkové výmeny to boli aj dnes. V druhom sete sme podstatnú časť ťahali za kratší koniec. Štvorbodový náskok sa sťahuje ťažko a s Nitrou ešte náročnejšie. Set sa skončil 21:25.

3. set

Tretí set sa začal uragánom Sopkom na podaní, čo znamenalo vedenie 3:0. Aj keď súper toto manko obratom vyrovnal, v hráčoch sa prebudila snaha odskočiť súperovi a zabojovať. Srdečné publikum hnalo Prešovčanov vpred. Ukážkovo do útokov prihrával Ján Halaj. Za stavu 23:19 si nevydarený servis v útoku vynahradil Lux krásnym smečom z pravej strany a nasledujúci prešľap Igora Reháka, najviac bodujúceho hráča Nitry, znamenal prešovskú výhru setu v pomere 25:19.

4. set

Nitra sa nevzdávala ani vo 4. sete a zápas chcela nakloniť na svoju stranu. Bolo nutné odolávať útokom z každej strany i stredu ihriska. Potrestané boli i najmenšie zaváhania. V závere setu striedajúci Marek Malina poslal loptu do „sita“ a za stavu 21:21 sa k podaniu prestriedal Michal Hudák, ktorý k servisu už nikoho iného nepustil. Prvý útok zložil Drobňák. Juraj bol aj pri druhom bode, kde spolu s Michalom Červeňom ukážkovým dvojblokom zabránili smeču súpera. Následný útok Nitry smeroval bez dotyku do autu a blok Janka Halaja si to namieril presne do ihriska Nitranov a miesta, kde na ňu nikto nedočiahol. Po necelých dvoch hodinách hry sme v stoji s nadšením tlieskali prešovským hráčom za ich odhodlaný a najmä kolektívny výkon.

Jaroslav Vlk, tréner VK MIRAD PU PREŠOV: „Sme radi, že sme prerušili sériu Nitry, ale to nie je až tak dôležité, ako naše víťazstvo a bojovný výkon celého družstva. Nevzdávali sme sa ani za nepriaznivého stavu. Verili sme dnes v naše víťazstvo. Proti tak kvalitnému družstvu myslím, že sme dnes podali odvážny bojovný a hlavne koncentrovaný výkon.“

Marek Kardoš, tréner VKP Bystrina SPU Nitra: „Veľmi atraktívny zápas pre divákov s minimom chýb. Z našej strany málo agresívne podanie a nedôrazné bránenie po loptách po obrane v poli. Keďže sme už vo finále rekondičnej fázy, tento zápas môžem hodnotiť pozitívne. Chalani bojovali a až na pár taktických chýb im nemôžem nič vyčítať.”

Najbližší domáci zápas sa bude konať 26.02.2017 o 16:00 hod. v Športovej hale PU. Vo východniarskom derby budeme hostiť súpera VK KDS SPORT Košice. Tešíme sa na vás.

Viac aktuálnych informácií z diania v klube a ďalších zápasoch nájdete na našom Facebooku.