Náročný zápas vo Svidníku vyrovnal sériu

Semifinálová vyraďovacia fáza Niké Extraligy mužov pokračovala v sobotu druhými zápasmi. V play-off na 3 výhry Prešov podľahol vo Svidníku 3:0 a stav série je nerozhodný 1:1. Komárno má po druhom víťazstve 3:1 nad Myjavou finále na dohľad, stav série je 2:0.

TJ Slávia Svidník – VK MIRAD UNIPO Prešov 3:0 (23, 18, 29) – stav série 1:1

Rozhodovali: Mokrý a Höger, 200 divákov.

TJ Slávia: Marjov 6, R. Vitko 3, M. Sopko ml. 9, Ľ. Macko 8, Gulák 18, B. Skasko 13, libero M. Vitko (Horňák 0, Gula 0). Tréner: R. Paňko.

VK MIRAD UNIPO: Jendrejčák 1, Goč 0, Smolej 3, Mikovčík 5, Kozák 14, Ščerba 18, libero T. Lampart (Porubský 1, Hudák 1, V. Rzyman 0, M. Sopko st. 6). Tréner: E. Digaňa.

Hráči zápasu: Branislav Skasko (TJ Slávia Svidník) – Michal Ščerba (VK MIRAD UNIPO Prešov)  

Rastislav Paňko, tréner TJ Slávia: Zápas sa začal nervózne na oboch stranách. Chlapci mali zviazané ruky, najviac sa to prejavilo na servise. My sme dobre side-outovali, z pozitívnej prihrávky aj negatívnej prihrávky sme boli úspešní. Chlapcom chcem pogratulovať za bojovný výkon, aj keď sa vyskytli nejaké chybičky, ale pokračujeme ďalej. Stav série je 1:1, čo je hlavné. Pozývam všetkých fanúšikov k zápasu v stredu do Prešova, ale aj v sobotu do haly do Svidníka.“

Erik Digaňa, tréner VK MIRAD UNIPO: Je to play-off. Chlapci si mysleli, že to pôjde samo a nejde, čo je dobré. My sme sa dozvedeli v priebehu dňa nepríjemnú správu, no Šimon Kozák výborne odohral na poste univerzále, čiže to nebola nejaká citeľná strata, že Lamanec nám na chvíľu vypadol. Každopádne, musíme sa znova pripraviť, chlapci si musia uvedomiť, že v play-off sa reálne bojuje, že to už nie je základná časť a musíme sa na to takto aj pripraviť, lebo vo finále sa bojuje a nie je to len tak, že to príde samo.

NAPÍSALI O NÁS:
http://www.svf.sk/sk/archiv-sprav/detail-spravy/_svidnik-vypalil-rybnik-preso

NAJBLIŽŠÍ PROGRAM ZÁPASOV

Pripomíname, že vstup na volejbalové podujatia podlieha vždy aktuálnym opatreniam Vlády SR a Hlavného hygienika SR v súvislosti s pandemickou situáciou ochorenia COVID-19. Ďakujeme, že svojim zodpovedným prístupom chránite svoje zdravie a zdravie hráčov a realizačného tímu. Všetky zápasy je možné sledovať online. Aktuálne epidemiologické pokyny a výsledky zápasov zverejňujeme na klubových sociálnych sieťach.

Foto: Veronika Mihaliková

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD UNIPO Prešov nájdete na FacebookuInstagrameYouTube a najnovšie aj na TikToku! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, máme to radi. 🙂 ĎAKUJEME! #vkmiradunipopresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy #miradfans #fandimmiradu