VIDEOREPORT: Nad Svidníkom hladko 3:0 a postup na 3. miesto tabuľky

Prvý posviatočný domáci zápas nadstavbovej časti volejbalovej extraligy mužov sa našim hráčom vydaril. Po minulotýždňovom tesnom neúspechu v Prievidzi si v 2. kole pripisujú 3 body za hladké víťazstvo 3:0 (15, 11, 17) nad TJ Slávia Svidník. Napriek rovnosti bodov (33) sme si so Svidníkom vymenili miesto v elitnej časti tabuľky. O našom vzostupe na 3. miesto rozhodol ukazovateľ počtu víťazstiev. Tabuľka a štatistiky zápasov TU.

Vo farbách Svidníka nastúpil na svoj prvý zápas Juraj Kalužný, ktorého hostia angažovali z prvoligového mužstva VO AC UNIZA Žilina len v priebehu týždňa. V našej zostave opäť chýbal zranený smečiar Vlado Katona. Po absencii v Prievidzi si svoju úlohu na ihrisku zastal nahrávač Kamil Feňo. Naše stretnutia so Svidníkom majú pravidelne iskrivú atmosféru, ale napriek očakávaniam fanúšikov oboch táborov sa na ihrisku východniarska dráma nekonala.

Úvodný set poznačilo množstvo chýb. Hlavne Svidníčania bojovali s vlastným servisom. Od prvej lopty sme mali navrch. Náskok postupne narastal a zisk setu pomerom 25:15 len potvrdili chyby hostí na podaní i útoku.

V druhom sete sa začalo omnoho vyrovnanejšie. Do stavu 8:7 sa zdalo, že hostia sa dostali na prevádzkovú teplotu, ale bohužiaľ. Opätovné chyby na servise i razantné útoky Michala Rajdugu hnali našich k víťazstvu. Šnúra 11-tich bodov pri podaní Martina Sopka znamenala koniec druhého dejstva, v ktorom hostia stihli nazbierať len 11 bodov.

Tréner Svidníka Peter Tholt sa snažil dohovoriť svojim zverencom počas prestávky. Na začiatku tretieho setu dokonca hostia prvýkrát v zápase viedli 4:5 a krok držali ešte do stavu 10:10. Ani kvalitný útok Marcela Luxa nestačil. Za hojnej podpory fanúšikov z hľadiska sme vyhrali aj tretí set rozdielom 25:17 a celý zápas 3:0. Najlepším hráčom zápasu sa podľa rozhodnutia oboch koučov stal náš nahrávač Kamil Feňo.

Jaroslav Vlk, tréner VK MIRAD PU Prešov: „Myslím si, že dnes sme proti obávanému Svidníku podali výborný koncentrovaný výkon. V podstate sme Svidník nepustili k vážnejšej zápletke. Jednoznačne sme dominovali vo všetkých herných činnostiach zápasu.“

Peter Tholt, tréner TJ Slávia Svidník: „My sme dnes nenašli hráča, ktorý by zodvihol bojovú zástavu. Veľmi sme sa vytrápili. Všetko sme veľmi silili. Nezaslúžili sme si pomyslieť na lepší výsledok. Aj také zápasy sú a verím, že sa to už v najbližšom zápase zlepší.“

Najlepší hráč zápasu: Kamil Feňo (Prešov)
Počet divákov: 391
Rozhodovali: P. Andrejčák, J. Niklová

Na 3. kolo nadstavby, ktoré sa odohrá v sobotu (20.1.2018) sa vyberieme za súperom na západ Slovenska.  Zápas proti VKP Bystrina SPU Nitra sa začína o 18:00 hod. v Mestskej športovej hale. Neváhajte nám držať palce pri obrazovkách internetovej televízie TVcom.cz, kde bude prenos streamovaný.

Srdečne vás pozývame na najbližší domáci zápas, ktorý sa bude hrať v sobotu (27.1.2018) so začiatkom o 17:00 hod. V 4. kole sa v odvetnom zápase stretneme s tímom VK Prievidza, ktorému po tesnej prehre máme čo oplácať.

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD PU Prešov nájdete na Facebooku a Instagrame. NOVINKOU  je náš oficiálny YOUTUBE kanál! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, ĎAKUJEME! #vkmiradpupresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy