Mladších žiakov pribudlo, tréner na domácom turnaji vytvoril 2 tímy

Prvý volejbalový MIDI 4-kový turnaj majú za sebou aj naši mladší žiaci. Pod vedením trénera Erika Digaňu sa od začiatku školského roka usilovne pripravovala opäť o niečo väčšia skupinka mladých, nádejných volejbalistov. Tento rok sa tréner pre veľký záujem rozhodol vytvoriť dva skupiny, Prešov „A“ a Prešov „B“ rozdelené neštandardne, nie podľa veku a skúseností. Keďže chce dať šancu všetkým, tak aj sily v jednotlivých tímoch rozdelil približne rovnocenne. V oboch je aspoň polovica „skúsenejších“ žiakov a polovica nováčikov. Nasledujúce výkony na turnajoch rozhodnú o budúcom zložení v tímoch.

V nedeľu (19.11.2017) sa začalo aj súťaženie v kategórií mladších žiakov Oblasti VÝCHOD pod záštitou Slovenskej volejbalovej federácie začalo turnajom na Gymnáziu Konštantínova v Prešove. Obsadenie kopírovalo výsledky troch najlepších družstiev Majstrovstiev Slovenska v 3-kovom volejbale, kde prešovskí žiaci získali bronzové medaily. Okrem dvoch prešovských tímov docestovali mladíci z Popradu a Svidníka.

Výsledky prešovských zápasov:
Prešov „B“ – Poprad 0:2
Prešov „B“ – Svidník 0:2
Prešov „A“ – Poprad 1:2
Prešov „A“ – Svidník 0:2
Prešov „A“ – Prešov „B“ 2:0

Hodnotenie trénera Erika Digaňu: „Rozhodol som sa pre vytvorenie dvoch tímov, kde budú približne rovnaké šance na úspech. Spoločne budú rásť a nebude jeden tím len do počtu. Mojím cieľom na prvom turnaji bolo vidieť a vyskúšať hráčov v rôznych situáciách na ihrisku. Ako reagujú pod stresom a podobne. Cieľ som si splnil a hoci výsledkovo to nebolo ideálne, tak ukázali potenciál, a na cestu ktorá nás čaká sa veľmi teším. Hlavne to, čo chcem od perspektívnych hráčov z áčka aj béčka sa postupne ku koncu turnaja prejavovalo, z čoho mám nesmiernu radosť. Je pred nami ešte veľa práce,  ale pevne verím, že sa na Majstrovstvá Slovenska kvalifikujeme.“

Nominácia Prešov „A“: A. Verčimák, B. Belej, S. Barica, M. Ivanič, M. Falat
Nominácia Prešov „B“: F. Duda, K. Rogoň, P. Anderko, M. Tkáčik, P. Janíček, M. Kočiš

Celkové umiestnenie:
1. Svidník
2. Poprad
3. Prešov „A“
4. Prešov „B“

Najbližší MIDI 4-kový turnaj sa podľa dostupných informácií odohrá v nedeľu 10.12.2017. Termín konania turnaja sa ešte môže zmeniť. Za pochopenie ďakujeme. 

FOTO: Milan Kundľa

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD PU Prešov nájdete na Facebooku a Instagrame. NOVINKOU  je náš oficiálny YOUTUBE kanál! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, ĎAKUJEME! #vkmiradpupresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy