Mladší žiaci v 6-kovom volejbale zlepšili svoju hru

V sobotu (26. januára 2019) pokračovala súťaž kategórií mladších žiakov v 6-kovom volejbale tretím turnajom. Pod záštitou Slovenskej volejbalovej federácie a Oblasti Východ si naši najmladší hráči merajú sily s družstvami VKM Stará Ľubovňa a TJ Slávia Svidník. Pod vedením trénera Tomáša Mačičku si turnajovým systémom proti sebe zahralo každé družstvo.

Hneď prvý zápas proti Svidníku bol kvalitný a preveril naše družstvo po všetkých stránkach. Ustráchanejší prejav sa zmenil až v treťom sete, kde sa hráči zobudili a dokázali set vyhrať 26:24. Po pauze však neudržali koncentráciu a nenadviazali na výkon z predchádzajúceho setu. Zápas proti Starej Ľubovni sa niesol v inom duchu. Hráči sa zomkli a hrali od prvej lopty. Kvalitným servisom dostali súpera pod tlak a získali náskok. S psychickou výhodou vyhrali zápas aj napriek zaváhaniu v treťom sete výsledkom 3:1. Najúspešnejším tímom turnaja sa stal Svidník. Podľahli mu nielen naši hráči (3:1), ale aj mladí volejbalisti zo Starej Ľubovne (3:0).

Hodnotenie trénera Tomáša Mačičku: „V zápase proti Svidníku bolo vidieť u chlapcov nedostatky, ktoré im však nemôžem vyčítať, lebo sme si ich zatiaľ v tréningu neprešli. Je ešte na čom pracovať z emočnej, technickej a taktickej stránky, ale ako tréner vidím zlepšenie oproti minulému turnaju, čo ma teší. Musíme vyriešiť veci, ktoré sú jednoduché aby, sme vedeli stavať hru na pevných základoch.“

Nominácia:  Sýkora, Marcinko, Anderko, Horanič, Gaboš, Verčimák, Goliáš, Zibrin.  Prehľadnú tabuľku a výsledky kategórie mladších žiakov v 6-kovom volejbale nájdete na www.volleynet.sk.

ROZPIS NASLEDUJÚCICH ZÁPASOV Prešovčanov v kategórií 6-kového volejbalu mladších žiakov:
9. kolo: 16.2.2019 VK MIRAD PU Prešov – TJ Slávia Svidník
11. kolo: 2.3.2019 VKM Stará Ľubovňa- VK MIRAD PU Prešov
12. kolo: 2.3.2019 VK MIRAD PU Prešov – TJ Slávia Svidník
14. kolo: 30.3.2019  VK MIRAD PU Prešov – VKM Stará Ľubovňa
15. kolo: 30.3.2019 TJ Slávia Svidník – VK MIRAD PU Prešov
17. kolo: 11.5.2019 VKM Stará Ľubovňa – VK MIRAD PU Prešov
18. kolo: 11.5.2019 VK MIRAD PU Prešov – TJ Slávia Svidník

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD PU Prešov nájdete na Facebooku, Instagrame a YouTube! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, máme to radi. 🙂 ĎAKUJEME! #vkmiradpupresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy