Mladší žiaci v 6-kovom volejbale zdolali Svidník, nestačili na Ľubovňu

V sobotu (30. marca 2019) pokračovala súťaž kategórií mladších žiakov v 6-kovom volejbale piatym turnajom (13.-15. kolo). Pod záštitou Slovenskej volejbalovej federácie a Oblasti Východ si naši najmladší hráči merajú sily s družstvami VKM Stará Ľubovňa a TJ Slávia Svidník. Pod vedením trénera Tomáša Mačičku si turnajovým systémom proti sebe zahralo každé družstvo.

Výsledky:
13. kolo: Svidník – Prešov 2:3 (-13,20,23,-23,-12)
14. kolo: Stará Ľubovňa – Svidník 3:0 (13,17,14)
15. kolo: Prešov – Stará Ľubovňa 0:3 (-19,-17,-14)

Všetky zápasy sa odohrali v peknej a veľkej telocvični na ZŠ Komenského v Starej Ľubovni. Prvý zápas zo Svidníkom chlapci zvládli aj po vlastnom zdramatizovaní, kedy nedodržiavali taktické pokyny a chceli vyhrať set hrubou silou. Dobré bolo, že nestrácali odhodlanie a bojovali o každý bod.. V tajbrejku súper robil chyby, čo Miraďákom dopomohlo k cennému víťazstvu 3:2. Druhý zápas proti Starej Ľubovni mal jednoznačný priebeh v prospech súpera 3:0. Na chlapcoch bola badateľná únava, čo sa odrazilo aj na zníženej koncentrácii počas setu. Strata sústredenia ich stála šnúru bodov, ktoré sa len ťažko dobiehali.

Hodnotenie trénera Tomáša Mačičku:Teší ma u chlapcov zápal a bojovnosť na ihrisku. Ešte sa objavujú zbytočné chyby, ktoré síce patria k ich veku, no bol by som veľmi rád, keby chalani veci, ktoré trénujeme na tréningu, výraznejšie pretavili do zápasu. Každopádne je vidieť, že sa chlapci zlepšujú.“

Nominácia:  Pijaček, Zibrin, Baloga, Marcinko, Horanič, Kandera, Imlej, Goliáš, Orečný.

Tabuľka kategórie ml. žiakov v 6-kovom volejbale po 5. turnaji k 30.03.2019.

ROZPIS NASLEDUJÚCICH ZÁPASOV Prešovčanov v kategórií 6-kového volejbalu mladších žiakov:
17. kolo: 11.5.2019 VKM Stará Ľubovňa – VK MIRAD PU Prešov
18. kolo: 11.5.2019 VK MIRAD PU Prešov – TJ Slávia Svidník

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD PU Prešov nájdete na Facebooku, Instagrame a YouTube! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, máme to radi. 🙂 ĎAKUJEME! #vkmiradpupresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy