Mladší žiaci v 4-kovom volejbale čakajú na žreb 2. časti súťaže

V nedeľu (20. januára 2019) ukončili mladší žiaci základnú časť súťaže Oblasti Východ pod záštitou SVF vo 4-kovom volejbale. Organizátor rozdelil v tejto sezóne východoslovenské družstvá do dvoch skupín. V prvej sa nachádzajú dve prešovské družstvá, teda výber A, aj výber B, proti ktorým súťaží s áčkovým a béčkovým výberom favorit zo Svidníka. V druhej skupine si rovnakým princípom merajú sily po 2 družstvá zo Starej Ľubovne a Popradu. 

Pod vedením trénera Tomáša Mačičku odohrali žiaci v nedeľu turnajovým princípom posledné 3 kolá 1. časti súťaže na palubovke Svidníka. Prešovskému áčku sa síce nepodarilo zdolať papierového favorita v podobne svidníckeho áčka, ale zvíťazili vo všetkých ostatných zápasoch. V napínavom duely béčkových výberov sa z výhry tešili Miraďáci.

Výsledky:
Svidník B – Prešov A 0:2 (-13,-12)
Svidník A – Prešov B 2:0 (19,19)
Svidník A – Svidník B 2:0 (9,12)
Prešov B – Prešov A 0:2 (-21,-15)
Prešov A – Svidník A 0:2 (-16,-14)
Svidník B – Prešov B 0:2 (-24,-23)

Hodnotenie trénera Tomáša Mačičku: “ Vidno zlepšenie u všetkých chlapcov, ako po technickej, tak po emočnej stránke. Pracujú na sebe, čo ma teší. Áčko si osobne viem predstaviť hrať ešte lepšie a uvoľnenejšie, ako dnes. Je to opäť vec tréningu. Budeme na tom pracovať. Béčko hralo pekne a tímovo. V zápase béčok bolo zrejmé, že si chalani veria a dokážu vo vyrovnanej koncovke vyhrať daný set. Základná časť sa skončila. Uvidíme, aké príde rozlosovanie a ďalšie pokračovanie súťaže.“

Nominácia na zápasy 10.-12. kola:
Prešov A: Anderko, Marcinko, Orečný, Horanič.
Prešov B: Pijaček, Zibrín, Kandera, Goliáš, Verčimák, Gaboš.

Tabuľka kategórie ml. žiakov v 4-kovom volejbale po základnej časti (aktualizované 21.1.2019 – www.volleynet.sk):

ROZPIS NASLEDUJÚCICH ZÁPASOV 2. časti súťaže pre Prešovčanov v kategórií mladších žiakov v 4-kovom volejbale zatiaľ nie je dostupný. Budeme vás priebežne informovať. Za pochopenie ďakujeme.

FOTO: Tomáš Mačička

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD PU Prešov nájdete na Facebooku, Instagrame a YouTube! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, máme to radi. 🙂 ĎAKUJEME! #vkmiradpupresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy