Ml. žiakom odštartovala súťaž v 4-kovom volejbale

V nedeľu (13. marca 2022) sa po veľmi dlhej dobe a odkladu mladším žiakom začala oficiálna súťažná sezóna Oblasti Východ pod záštitou Slovenskej volejbalovej federácie. V kategórií *4-kového volejbalu (*na ihrisku proti sebe stoja 4+4 hráči, pozn. redakcie) organizátor rozdelil východoslovenské družstvá do dvoch skupín. V prvej sa nachádza naše družstvo, proti ktorému sa postupne v skrátených 3 kolách postaví áčkový a béčkový výber favorita zo Svidníka a žiaci MŠK Vranov nad Topľou. V druhej skupine si podobným princípom merajú sily 2 družstvá zo Starej Ľubovne a Popradu a Šace. 

Nominácia: Pudleiner, Verčimák, Hvozdovič, Vozár.

Pod vedením trénera Tomáša Mačičku odohrali mladší žiaci v nedeľu na princípe turnaja úvodné 3 kolá na palubovke ZŠ Juh vo Vranove nad Topľou. Bolo pekné vidieť opäť hráčov hrať v dresoch zápas. Konečne sa mohli konfrontovať s konkurenciou a zistiť na akej sú úrovni.

Rozlosovanie a výsledky: 
VK MIRAD UNIPO Prešov – TJ Slávia Svidník „B“ 2:0 (15, 7)
TJ Slávia Svidník „A“ – VK MIRAD UNIPO Prešov 2:0 (20, 20)
VK MIRAD UNIPO Prešov – MŠK Vranov nad Topľou 2:0 (10, 13)
TJ Slávia Svidník „B“ – TJ Slávia Svidník „A“ 0:2 (-6, -15)
MŠK Vranov nad Topľou – TJ Slávia Svidník „A“ 0:2 (-5, -9)
MŠK Vranov nad Topľou – TJ Slávia Svidník „B“ 1:2 (-17, 26, -8)

Hodnotenie trénera Tomáša Mačičku:„Bol to prvý turnaj, na ktorom sa prestavili družstvá so všetkým, čo zatiaľ natrénovali. Veľmi sa mi páčila nezlomnosť hráčov bojovať za akéhokoľvek stavu a vždy s hecom išli do výmeny. Je vidieť, že sa potrebujú zápasovo oťukať, ale „podhubie“ je dobré. Má na čom rásť. Víťazstvo pohladí a prehra nabudí dušu. Je fajn, že okúsili z oboch a ostali nohami na zemi. Ešte len sa učíme smečovať. Pretaviť tréningové pokusy do zápasu vždy niečo stojí. Teší ma, že aj za cenu prehry išli do lôpt naplno. Teším sa čo mi ukážu na ďalšom turnaji.

Foto: Tomáš Mačička

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD UNIPO Prešov nájdete na FacebookuInstagrame, YouTube a najnovšie aj na TikToku! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, máme to radi. 🙂 ĎAKUJEME! #vkmiradunipopresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy #miradfans #fandimmiradu