Majstrom trojíc Púchov, naši chlapci vybojovali 5. miesto

Počas víkendu (8.-9. júna 2019) sa v Prešove konal mládežnícky finálový turnaj majstrovstiev Slovenska v 3-kovom volejbale kategórie mladších žiakov. Z prvenstva sa tešili hráči MŠK Púchov.

Foto: Alžbeta Škvarková

Turnaj organizačne zabezpečoval náš klub a jednotlivé zápasy sa hrali v športových halách Strednej športovej školy ELBA na Podjavorinskej a Smetanovej ulici. Celkovým víťazom a majstrom SR vo volejbale mladších žiakov trojíc sa stali hráči MŠK Púchov po finálovom víťazstve 2:1 nad VK Junior 2012 Poprad, 3. miesto obsadil VKP-SPU. Domáci volejbalisti VK MIRAD PU Prešov pod vedením trénera Tomáša Mačičku obsadili pekné 5. miesto.

Foto: Alžbeta Škvarková

Prešovskí hráči odštartovali turnaj v sobotu v skupine A a hneď prvý zápas proti Púchovu prehrali 2:0. Prvý set im ušiel v koncovke 25:23 a druhé dejstvo mal naplno v rukách súper. Druhý zápas odohrali chlapci proti Žiline a vyhrali 2:0. Nasledoval zápas proti VKP SPU, v ktorom sa rozhodovalo o tom, kto skončí v skupine na druhom mieste. Oba tímy bojovali statočne, ale v koncovke sa športové šťastie priklonilo na stranu favorita. Nasledoval zápas proti Liptovskému Mikulášu, ktorý bol nesmierne tesný. Prvý set chalani prehrali tesne 25:23 a následne druhý vyhrali jednoznačne 25:12. V tajbrejku prehrávali 14:9, vyrovnali na 14:14 a koncentrovaným výkonom súpera zdolali 17:15. Zápas o umiestnenie proti Hamuliakovu zvládli Miraďáci bravúrne. Robili minimum chýb a vypracovali si z ľahkých lôpt skvelé príležitosti na bodovanie, čo znamená, že skončili na peknom 5. mieste.

Výsledky zápasov o umiestnenie: 
Finále: MŠK Púchov – VK Junior 2012 Poprad 2:1 (-23, 23, 13)
O 3. miesto: MVK Nové Mesto nad Váhom – VKP-SPU 0:2 
O 5. miesto: VK MIRAD PU Prešov – ŠK Hamuliakovo 2:0 
O 7. miesto: VK Rachmaninka Liptovský Mikuláš – OZ Šport Žilina 2:1 

Foto: Daniel Koháni

Konečné poradie finále M-SR mladších žiakov vo volejbale trojíc v Prešove: 
1. MŠK Púchov
2. VK Junior 2012 Poprad
3. VKP-SPU
4. MVK Nové Mesto nad Váhom
5. VK MIRAD PU Prešov
6. ŠK Hamuliakovo
7. VK Rachmaninka Liptovský Mikuláš
8. OZ Šport Žilina 

Hodnotenie trénera ml. žiakov Tomáša Mačičku: „Veľmi ma potešil výkon chalanov proti Liptovskému Mikulášu. Papierovo ľahký súper nás potrápil, ale som spokojný, lebo sme si na konkrétnej situácií ukázali, že svedomito pracovať na každej lopte sa vypláca. Po víťazstve nad Hamuliakovom sme skončili na peknom 5. mieste, ale z čoho mám radosť, je pokrok chlapcov, aký spravili od začiatku sezóny. Každým turnajom sa posúvali vyššie, čo aj mne ako trénerovi prinášalo radosť a chuť pracovať a odovzdať im maximum. Chcel by som sa poďakovať hlavnému organizátorovi podujatia, nášmu koordinátorovi mládeže Milanovi Kundľovi, bez ktorého by sme majstráky nezorganizovali a Rastislavovi Kanderovi za pomoc pri organizácií. Ďalej ďakujem firme Mirad a pánu Pavlovi Mikolajovi, že podporuje mládež a vďaka nemu môžeme formovať budúcu generáciu. Bola to moja najdlhšia sezóna (od augusta do začiatku júna), počas ktorej som sa veľa naučil a zocelil. Chcel by som sa ešte vyjadriť vďaku aj trénerovi Erikovi Digaňovi za konzultácie, podporu a pomoc pri trénovaní. Jeho nápady a hec v ťažkých chvíľach mi vždy vedeli zdvihnúť náladu. Sezóna skončila, no nechcem zaspať na vavrínoch a preto už teraz pomaly rozmýšľam nad koncepciou budúcej sezóny. Čo zlepšiť, čo bolo dobré a čo zlé. Nápady už mi behajú v hlave, len si k tomu musím sadnúť a dať to na papier. Teším sa nové výzvy a spoluprácu s klubom a chalanmi.“

Najlepší hráči za jednotlivé kluby:
Michal Križák (MŠK Púchov)
Šimon Spišský (VK Junior 2012 Poprad)
Matej Michalica (VKP-SPU)
Linda Jurdová (MVK Nové Mesto nad Váhom)
Adam Horanič (VK MIRAD PU Prešov)
Richard Fajchl (ŠK Hamuliakovo)
Alexandra Krčmáreková (VK Rachmaninka Liptovský Mikuláš)
Dávid Stročka (OZ Šport Žilina)

Zdroj: svf.sk a klub
Foto: Alžbeta Škvarková a Daniel Koháni

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD PU Prešov nájdete na Facebooku, Instagrame a YouTube! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, máme to radi. 🙂 ĎAKUJEME! #vkmiradpupresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy