Los bojov o Slovenský pohár nám „doprial“ favorita

V sídle Slovenskej volejbalovej federácie (SVF) sa uskutočnil žreb Slovenského pohára mužov 2018-19. Do pohárovej súťaže bolo zaradených osem z desiatich družstiev najvyššej súťaže, ktoré boli zoradené do tenisového pavúka, pričom prvé štyri tímy na základe umiestnenia po 16. kole Edymax extraligy boli nasadené.

FOTO: TASR František Iván

Od soboty (22.12.2018) istý víťaz základnej časti a obhajca double VK Prievidza nastúpi na pôde VK MIRAD PU Prešov, teda proti družstvu, ktoré ho ako jediné v doterajšom priebehu sezóny zdolalo – v polovici októbra v domácom prostredí Prešovčania triumfovali 3:0. Druhý tím tabuľky VK KDS-Šport Košice sa stretne s VK Spartak UJS Komárno, tretí VKP Bystrina SPU Nitrasi zmeria sily s TJ Spartak Myjava a TJ Slávia Svidník pocestuje na ihrisko COP Trenčín. Štvťfinále (16. 1.) sa hrá na jeden zápas, ktorý sa uskutoční na palubovke nižšie umiestneného tímu po 16. kole extraligy. 

Semifinále mužov sa na rozdiel od pohára žien bude hrať v rámci záverečného turnaja a na jeden zápas – 16. februára v Humennom. Finálové stretnutia mužov a žien sú v Humennom na programe o deň neskôr (17. 2.). 

Žreb štvrťfinále (1. kola) SP mužov 2018-19 (hrá sa 16. 1. na jedno stretnutie u nižšie umiestneného v extralige po 16. kole): 
SPM 1: VK MIRAD PU Prešov – VK Prievidza 
SPM 2: COP Trenčín – TJ Slávia Svidník 
SPM 3: TJ Spartak Myjava – VKP Bystrina SPU Nitra
SPM 4: VK Spartak UJS Komárno – VK KDS-Šport Košice 

Žreb semifinále (2. kolo) SP mužov 2018-19 (hrá sa 16. 2. na jeden zápas v Humennom):
SPM 5: Víťaz SPM 1 – Víťaz SPM 2
SPM 6: Víťaz SPM 3 – Víťaz SPM 4

Vo finále (17. 2.) v Humennom sa stretnú víťazi SPM 5 a SPM 6.

Nič nebýva ľahké a ani my sa nevzdávame. Napriek náročnému súperovi v podobe obhajcu pevne veríme, že naši volejbalisti nadviažu na domáci trumf z októbra 2018, kedy favorita súťaže zdolali v 5. kole základnej časti hladko 3:0.

Srdečne pozývame fandiť na štvrťfinále súboja o Slovenský pohár, ktorý odohráme proti tímu VK Prievidza, v stredu, 16. januára 2019 na domácej palubovke Športovej haly Spojenej školy Ľ. Podjavorinskej na Sekčove s predpokladaným začiatkom o 19-tej hodine. O prípadných zmenách vás budeme informovať prostredníctvom webu a sociálnych sietí. 

Zdroj: www.svf.sk
FOTO: TASR a klub

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD PU Prešov nájdete na Facebooku, Instagrame a YouTube! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, máme to radi. 🙂 ĎAKUJEME! #vkmiradpupresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy