Kto zostal a kto je nový? Ako vyzerá bežný deň v príprave mužov?

Hráčom VK MIRAD PU Prešov sa prázdniny skončili. Extraligová sezóna štartuje v druhej polovici septembra (1. kolo 22.9.2018  proti TJ Slávia Svidník), ale dovtedy je pred nimi ešte množstvo práce. Ktorí hráči sa začiatkom augusta hlásili novému trénerovi Erikovi Digaňovi a ako vyzerá bežný deň v príprave Miraďakov? Čítajte ďalej.

Ukončením profi kariér a odchodom viacerých zvučných mien zo základného kádra Prešova stála pred novým trénerom a vedením klubu veľká dilema. Kto sa teda pripravuje na novú sezónu? „Za Prešov tento rok zo známych mien v extralige zabojuje kapitán Martin Sopko, Michal Červeň, Tomáš Lampart, Michal Hudák, Ivo Mikovčík, Juraj Jurko, Matúš Margicin, Šimon Gula i Kamil Pavlinský. Ešte pred letom sme avizovali príchod zahraničného hráča. Na pozícii univerzála sa pripravuje jediný legionár v našom tíme po šiestich rokoch. Je ním skúsený hráč a reprezentant Litvy Jaroslav Bogdanovič. Prioritou tejto sezóny je práca s mladými hráčmi a preto sa k tímu mužov postupne pridajú aj mladí ambiciózni volejbalisti. Predstavíme ich čoskoro na našej webovej stránke a sociálnych sieťach, zhrnul nový mančaft tréner Erik Digaňa. 

„Čo sa prípravy týka, tak tá začala tradične v auguste podrobnou diagnostikou fyzického stavu každého hráča.“  Všetci volejbalisti postupne prešli testovaním a kontrolou pod záťažou v diagnostickom zariadení Nemocnice Košice-Šaca. „Výsledky z obdobia pred prípravou následne porovnáme s rovnakou zdravotnou prehliadkou tesne pred začiatkom extraligy. Data z prvej diagnostiky mi pomohli rozložiť fyzickú záťaž individuálne pre každého hráča podľa výkonnosti,“ vysvetlil tréner.

Bežný deň prípravy mužov vyzerá tak, že dopoludnia sú podrobený výraznej fyzickej záťaži na funkčných, kruhových tréningoch s Ondrejom Piskurom v zariadení Pro Workout Gym Prešov.

Popoludní majú tréning zameraný viac na technické a mobilizačné cvičenia v Športovej hale Spojenej školy Ľ. Podjavorinskej alebo telocvični ZŠ Šrobárová na Sekčove.  Aby hráči nespadli do tréningovej rutiny, tak tento harmonogram strieda napríklad cyklistika, turistika, vzpieranie alebo bazén.

 

„Postupne si všetci prejdeme obnovením dôležitých informácií o stravovaní, pitnom režime. Prvé týždne venujeme silovej príprave a neskôr sa vrhneme na rýchlostné veci a výbušnosť. Následne si chalanov rozdelím do skupín, lebo niečo iné potrebujú smečiari, niečo iné blokári a podobne. Zatiaľ ideme postupne podľa plánu a hlavne s úsmevom“, dodal na záver krátkeho rozhovoru tréner. 

FOTO: klub

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD PU Prešov nájdete na Facebooku, Instagrame a YouTube! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, máme to radi. 🙂 ĎAKUJEME! #vkmiradpupresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy