Korzár 06.12.2013

Lídra volejbalovej tabuľky čaká náročný dvojzápas

Náročný víkend čaká aktuálneho lídra tabuľky extraligy volejbalistov. V sobotu Prešovčania cestujú na superderby do Svidníka, v nedeľu hostia doma Nitru.
PREŠOV. Volejbalistom VK Mirad PU Prešov ide karta. Ambiciózny celok je momentálne na čele extraligy pred Svidníkom. Práve tieto dva celky sa v sobotu o 18. hod. stretnú pod Duklou v súboji o prvú priečku.

„Už sa veľmi tešíme na zápas,“ zdôraznil prešovský tréner Ľuboslav Šalata.

„Zápas je okorenený tabuľkovým postavením družstiev a v derby padá výhoda domáceho prostredia, navyše mnohí naši hráči vo Svidníku pôsobili. Preto považuje zápas za otvorený a verím, že diváci uvidia kvalitný volejbal a tuhý boj.“

Hoci domáci sú stále papierovým favoritom, hostia zo Šariša chcú potvrdiť výkon z posledného zápasu v Myjave a bodovať. Čas na oddych po sobotňajšom superderby nebude. Už v nedeľu o 16. hod. totiž VK Mirad PU hostí v športovej hale PU súperov z Nitry.

Doma s Nitrou

„Proti Nitre sme predviedli jeden z našich najlepších výkonov v lige. Overili sme si, čo na nich najviac platí a v tom chceme pokračovať. Platí na nich útok zo stredu siete, keď naši stredoví blokári Faron a hlavne Macko boli nezastaviteľní,“ uviedol Ľ. Šalata, ktorého zverenci sa hotujú potvrdiť jeho slová v súboji s protihráčmi spod Zobora v zápase pred domácim publikom.

Po októbrovej domácej prehre s Myjavou akoby pokropili Prešovčanov živou vodou. Odvtedy neprehrali a zatiaľ sú na čele ligy.

„Je to tak. Hráči sa zhostili svojich pozícií na ihrisku, ako mali,“ povedal k tomu tréner.

Prehru s Myjavou odčinili po výbornom výkone v minulom kole na jej palubovke.

„Hrali sme výborný volejbal, hlavne sme boli lepší v podaní a v útoku. Napriek snahe domácich sme im dovolili len korigovať stav,“ pochválil svoj tím lodivod, ktorý je odhodlaný pokračovať v nastolenom kurze aj pri víkendových zápoleniach proti Svidníku a Nitre.

Nastúpiť na ne by mali v kompletnom zložení.

zdroj: http://presov.korzar.sme.sk/c/7029582/lidra-volejbalovej-tabulky-caka-narocny-dvojzapas.html