Konečné 7. miesto pre našu dvojicu na finálovom turnaji MSR v beachvolejbale

Posledný augustový víkend sa v bratislavskom areáli na Draždiaku konali Majstrovstvá Slovenskej republiky (MSR) v plážovom volejbale mužov a žien. Prebojovalo sa naň 12 najlepších mužských a 12 ženských dvojíc z celého Slovenska na základe súčtu bodov zo všetkých A a B turnajov organizovaných v tomto roku. Na záverečný turnaj sa prebojovala aj naša dvojica Kamil Pavlinský a Jakub Gondžúr.

Prehľad umiestnení na turnajoch dvojice Pavlinský/Gondžúr:
17.-18.06.2017 Širava – Kaluža „B“ – 2.miesto
01.-02.07.2017 Strážske  „A“ – 4.miesto  (Pavlinský/Sopko)
08.-09.07.2017 Košice „B“ – 4.miesto
22.-23.07.2017 Spišská Nová Ves „A“ – 9.miesto
29-30.07.2017  Košice „A“ – 7.miesto
05.-06.08.2017 Bardejov „B“ – 2.miesto
26.-27.08.2017 Bratislava  MSR – 7.miesto

Turnajové zápolenie sa pre našich chalanov začalo zápasom proti domácej bratislavskej dvojici Kviečinský/Hruboška. Predzápasová vyrovnanosť sa do bodky naplnila. Súperi si boli navlas vyrovnaní, avšak naši nezvládli koncovky setov a prehrali postupne 23:21 a 21:19.

V druhom kole na nich striehla dvojica Patúc/Moravčík. Zápas bol takisto veľmi rovnocenný, tentokrát si však naši chlapci postrážili koncovky setov a tešili sa z víťazstva 2:0.

Tretí zápas sa hral večer o postup do druhého dňa. Kamila a Kuba čakala pod vysokou sieťou ostrieľaná dvojica zo Zvolena, Puškár/Povrazník. Pred zápasom s nimi mali naši chalani hrozivú sezónnu bilanciu 0:3 a o to väčšia bola chuť upraviť ju na záverečnom finálovom turnaji. Bol to boj o každú loptu. Chlapci dali zo seba všetko, avšak obidva sety tesne prehrali na 2:0.

Na Majstrovstvách SR teda obsadili konečné 7.miesto z 12 dvojíc. Mužskými majstrami sa prekvapivo, ale zaslúžene stali hráči Nemec/Pokopec. Vo finále porazili obhajcov titulu z minulého roka, dvojicu Námešanský/Hovorka.

V ženskej časti potvrdili úlohu favoritiek reprezentantky SR Dubovcová/Štrbová. Vo finále zdolali dvojicu Šípošová/Behúnová.

Kamil Pavlinský: „Pred turnajom sme si povedali, že je to posledný turnaj v tomto roku a dáme do toho všetko. Tak sa aj stalo. Skončili sme na 7.mieste, čo asi odzrkadľuje našu momentálnu formu. Po dvoch 9. miestach za posledné dva roky je to lepšie a ja dúfam, že sa to bude už len a len zlepšovať.“

Jakub Gondžúr: „Je to naše najlepšie umiestnenie na MSR, avšak mohli sme skončiť aj lepšie. Škoda toho posledného zápasu, bolo to veľmi dramatické.“

Na záver citujeme úprimné poďakovanie oboch našich plážových bojovníkov: „Chceli by sme sa poďakovať všetkým fanúšikom, ktorí sledovali naše výkony cez Facebook stránku VK MIRAD PU Prešov alebo nás prišli osobne povzbudiť na turnaje. Bolo skvelé vás tam vidieť. Takisto ďakujeme všetkým ľuďom, ktorí sa starajú o to, aby plážový volejbal na Slovensku fungoval – oni vedia, ktorí to sú. V neposlednom rade sa chceme poďakovať firme MIRAD, s. r. o. , a Sténia  ktorá nás celú túto sezónu sponzorovala a podporovala. Aj vďaka nim sme sa mohli zúčastňovať všetkých turnajov a robiť to, čo nás baví. ĎAKUJEME!“

FOTO: Kamil Pavlinský a ďalšie čoskoro

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD PU Prešov nájdete na Facebooku a Instagrame. Sledujte, lajkujte, zdieľajte… ĎAKUJEME! #vkmiradpupresov #miradfamily #miradarmy #vkmiradpuprešov #volejbalvpresove