Komárno zdolané aj druhýkrát, v extralige obsadzujeme konečné 5.miesto

Spočiatku to nevyzeralo, že by sa v Komárne mal hrať päťsetový zápas. Domáci zatlačili v prvom sete, zaslúžene sa v jeho strede dostali do mierneho trháku a napokon sa pomerne jasne stali víťazmi prvého dejstva. V tom druhom síce Prešovčania pridali, ale aktívnejší boli stále Komárňania, ktorí buď nútili súpera k chybám, alebo hrali kvalitne na sieti i podaní. Preto nebolo divu, že domáci vyhrávali už 2:0 na sety. Tretí set bol skôr hrou nervov. Prešov sa chcel vrátiť do zápasu a zverenci hrajúceho trénera Robina Pěluchu uzatvoriť zápas na nulu. Doťahovanie vyústilo do dramatickej koncovky, kde mali viac šťastia hostia, znížili stav setov, čo im dalo krídla. Prešov od polovice štvrtého setu ovládol hru a nakoniec sa duel dostal do tajbrejku. V ňom bol stav 6:6, keď sa na podanie dostal Martin Sopko st. a zvýšil na rozhodujúcich 11:6 pre hostí. Prešov si tento náskok ustrážil a na základe výsledkového sumáru získal v najvyššej súťaži konečné piate miesto, kým nováčik z Komárna dosiahol takisto veľmi slušné 6. miesto.

O 5. MIESTO (na 2 víťazstvá) – druhý zápas:

VK SPARTAK UJS KOMÁRNO – VK MIRAD PU PREŠOV 2:3 (18, 21, -23, -16, -9) – výsledok série 0:2, Prešov obsadil 5. miesto
Zápas trval 117 minút, rozhodovali: Moravčík a Szász, 150 divákov

Komárno: R. Pělucha, Sládeček, Kubš, Hinduliak, Rehák, Rak, libero Slezák (Sánta, Forró). Tréner: R. Pělucha.
Prešov: Červeň, Jurko, M. Sopko st., Mikovčík, Bogdanovič, Hudák, libero T. Lampart (Faron, Timko). Tréner: E. Digaňa.

MVP: Michal Červeň (Prešov)

Erik Digaňa, tréner Prešova: „Som rád, že sme to ukončili a že pod vedením jedného z pilierov slovenského a prešovského volejbalu Červeňa sme zápas dotiahli do víťazného konca. Som rád, pretože Komárno vôbec neprišlo odovzdane, hoci sa hralo o piate miesto, ale podľa mňa sa to pre všetkých hralo ako finále, takže blahoželám chlapcom, že to otočili. Dnes vyhral trošku šťastnejší kolektív.“

Robin Pělucha, tréner Komárna: „Gratulujem Prešovu k víťazstvu. Dva sety sme hrali relatívne dobre, vychádzal nám servis i príjem a následne aj útok, avšak vo štvrtom sete sme trošku poľavili, súper to využil a v podstate zaslúžene vyhral, aj vďaka nášmu prispeniu.“