Kadeti na Medzinárodnom športovom festivale v poľskom Jasłe

V dňoch 1. – 3. júna 2018 sa v poľskom meste Jasło uskutočnil X. ročník Medzinárodného turnaja vo volejbale chlapcov s ročníkom narodenia 2001 a mladších, na ktorom samozrejme nechýbali ani naši Miraďáci. Celý turnaj bol súčasťou Medzinárodné športového festivalu, ktorý už tradične hostí súperenie mládeže z rôznych častí Európy v štyroch športových disciplínach: volejbal, futbal, džudo a karate. 

Volejbalového turnaja chlapcov sa zúčastnilo spolu 8 tímov z dvoch krajín: TSV Sanok (Poľsko), ISKIERKA KRZYŻ Tarnów (Poľsko), LKS Bobowa (Poľsko), MOS Rzeszów (Poľsko), MKS MOSIR Jasło I (Poľsko), MKS MOSIR Jasło II (Poľsko), TJ SLAVIA Svidník (Slovensko), VK MIRAD PU Prešov (Slovensko).

Výsledky zápasov Prešova:
Sobota 02.06.2018
VK MIRAD PU Prešov – MOS Rzesov 0:2 (-21,-17)
VK MIRAD PU Prešov – Iskierka Krym Tarnow 1:2 (-16,22,-8)
VK MIRAD PU Prešov – KS MOSiR Jasło A 1:2 (-15,20,-8)
VK MIRAD PU Prešov -LKS Bobwej 2:0 (17,22)
Nedeľa 03.06.2018
VK MIRAD PU Prešov – MKS MOSIR Jasło II 3:0 (18,22,16)

Hodnotenie turnaja v Jasłe od trénera Tomáša Lamparta: „Máme za sebou dobrý turnaj, organizačne zvládnutý na vysokej úrovni. Podujatie začalo v piatok uvítacím ceremoniálom, kde zazneli hymny všetkých príslušných štátov, ktorých družstvá sa festivalu zúčastnili. V sobotu sme mali náročný program. Odohrali sme 3 zápasy v skupine a 1 o umiestnenie a bohužiaľ sme vo všetkých ťahali za kratší koniec. Víťazstvo prišlo až v  nedeľu, keď sme nastúpili proti Jaslu B. Umiestnenie na predposlednom 7. mieste nám ukázal výrazné nedostatky. Na druhej strane sme mali na ihrisku aj veľa svetlých okamihov. Týchto chalanov budúci rok ešte len čaká súťaženie v kategórií kadetov a ja verím, že v Poľsku nazbierali nové skúsenosti. Cenu za najlepšieho hráča nášho tímu získal Boris Velička, ale výborne mu sekundovali bratranci Brillovci. 

Nominácia na Medzinárodný turnaj v Jasłe: L. Brilla, J. Brilla, Velička, Kuchár, Gluchý, Šuťák, Porianda, Falat, Ferenc, Fiut, Goliáš.

FOTO: tréner Tomáš Lampart

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD PU Prešov nájdete na Facebooku, Instagrame a YouTube! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, máme to radi. 🙂 ĎAKUJEME! #vkmiradpupresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy