VIDEO: Druhá semifinálová výhra na domácom ihrisku

V sobotu v Prešove pokračovala vyraďovacia fáza Niké Extraligy mužov. Zverenci trénera Erika Digaňu dokázali zdolať Rieker UJS Komárno 3:1 (23:25, 26:24, 25:21, 25:18) a v semifinálovej sérii vedú už 2:0. V stredu (5.4.2023) majú možnosť definitívne potvrdiť svoj postup do finále.

Do zápasu nastúpili lepšie Šarišania, avšak hostia dorovnali a v dramatickej koncovke prvého setu boli trpezlivejší. Druhý set sa ukázal ako kľúčový, kde práve pokazený záver zverencov trénera Chochoľáka neskôr mrzel, pretože priniesol súperovi psychickú výhodu. V treťom aj štvrtom sete už mali na ihrisku prevahu. Hrou aj výsledkom potešili zaplnenú tribúnu domácej športovej haly.

Druhá semifinálová séria Myjavy a Bratislavy (stav série 0:1, na 3 víťazné zápasy) a súboj o konečné piate miesto medzi Svidníkom a Prievidzou (stav série 1:0, na 2 víťazné zápasy) je na programe v pondelok.

Najviac bodov si do štatistík pripísal domáci kapitán Michal Ščerba (22 bodov). Hráčom zápasu za Prešov sa stal nahrávač Samuel Goč. Hosťujúci tréner ocenil zo svojho družstva poľského univerzála Lukasza Szareka, ktorý pomohol svoju tímu 21-timi bodmi. 

O postupe do finále môžu hráči Miradu rozhodnúť už v stredu na juhu Slovenska. Zápas v Komárne sa začne o 19:00 hod. a online ho bude možné sledovať s komentárom cez  NikéTV.

Erik Digaňa, tréner VK MIRAD UNIPO Prešov: „Bol to ťažký a náročný zápas, ktorý sa rozhodoval v detailoch. Vyhrávame 2:0 v sérií, ale treba nám ešte vyhrať zápas v Komárne. Stále je to otvorené, stále je to ťažké, stále je to play-off. O to lepšie pre divákov. Som rád, a verím, že si to dnes užili nielen v hale, ale aj v televízii.“

Gabriel Chochoľák, tréner Rieker UJS Komárno: „Do zápasu sme dobre vstúpili. V prvom sete sme hrali výborne. V druhom sete sme boli trocha pozadu, ale dokázali sme vyrovnať v koncovke a podľa môjho názoru tam sa lámal chlieb. Nedokázali sme to vyhrať. Aj sme mali príležitosti, ale niekoľko malých nepresností nám nedovolili skórovať a nakoniec sme tento set prehrali. Postupne v treťom a štvrtom sete nám tých nepresností stále pribúdalo. Hráme s dvoma mladými nahrávačmi, ktorí nemajú tie skúsenosti, ale myslím, že sa s tým popasovali dobre. Dnes to nevyšlo. Postupne sa naša hra rozpadla. Koniec bol jasnou záležitosťou pre Prešov. Máme ešte zápas v stredu. Ideme sa naň pripraviť a skúsime zabojovať.“

FOTO: Veronika Mihaliková

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD UNIPO Prešov nájdete na FacebookuInstagrameYouTube a najnovšie aj na TikToku! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, máme to radi. ĎAKUJEME! #vkmiradunipopresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy #miradfans #fandimmiradu