Domáce víťazstvo proti nováčikovi, nasleduje šnúra zápasov vonku

Tromi duelmi uzavreli družstvá v sobotu 4. kolo Niké Extraligy mužov. V nich sa vo väčšej miere darilo  hosťujúcim tímom, keď si tri body vybojovali Myjavčania v Trenčíne (0:3) a Svidník v Nitre aj napriek strate jedného setu (1:3). Prešovčania potvrdili v domácej hale úlohu favorita a nováčika z Banskej Bystrice zdolal hladko 3:0.

 

VK MIRAD UNIPO Prešov – ŠVK Tatran Banská Bystrica-Slovenská Ľupča 3:0 (12, 15, 18) Rozhodovali: Hudák a Tiňo, 189 divákov.


VK MIRAD UNIPO: Anderko 6, Tasev 8, Gulák 9, Ščerba 13, Jendrejčák 1, Barták 2, liberá Turis a Falat (Suchanič 7, Rosina 0, V. Rzyman 1, Goliáš 0, M. Červeň ml. 1). Tréner: E. Digaňa.


ŠVK TATRAN: M. Veselý 4, Baslar 2, A. Veselý 6, Sýkora 6, Machovec 2, Hlaváč 0, liberá Záchenský a Kalina (Vikhliaiev 1, Uhrín 0, Badáň 5, Priškin 2). Tréner: M. Nemec.

Erik Digaňa, tréner VK MIRAD UNIPO: „Som rád za víťazstvo. V prvom rade sme takticky veľa veci neriešili. Potrebujeme zvládnuť niektoré herné činnosti jednotlivcov, ktoré škrípu a potom môžeme riešiť taktiku. Po tejto stránke som spokojný. Po emočnej a mentálnej sme sa myslím tento týždeň posunuli. Je to dobrý základ pre ďalšiu hru.“


Martin Nemec, tréner ŠVK Tatran: „Gratulujem Prešovu k zaslúženému víťazstvu. Dnes ukázali, že sú jeden z najlepších tímov na Slovensku. My sme si sem prišli nacvičiť naše veci z tohto týždňa. Prišli sme zápas odohrať odvážne od prvého momentu po posledný. A ukázať čo vo všetkých hráčoch je a som rád, že som mohol dať šancu všetkým hráčom. Určite si odnášajú nové extraligové skúsenosti, ktoré dúfam pretavíme v úspechy v budúcnosti.“


Matúš Suchanič, hráč VK MIRAD UNIPO: „K dnešnému zápasu sme pristúpili veľmi zodpovedne. Nepustili sme súpera k ničomu, neprekvapil nás ničím. Hrali sme koncentrovane, výsledok hovorí to isté. Dnes jednoznačné tri body doma. Ako sme si výsledkovo povedali pred zápasom, tak to aj bolo.“

Hráči zápasu: Michal Ščerba (VK MIRAD UNIPO Prešov) – Francis Priškin (ŠVK Tatran Banská Bystrica-Slovenská Ľupča)

NAJBLIŽŠÍ PROGRAM
Zápasy extraligy na krátky moment prerušia štvrťfinálové stretnutia turnaja o Niké Slovenský pohár mužov, ktoré sa odohrajú v stredu (18.10.2023) o 19:00 hod. Žreb v sídle SVF do prvého kola prisúdil Šarišanom juniorské reprezentačné družstvo SŠŠ Trenčín – Projekt RD SVF. Možnosti sledovať zápas z Trenčína online s ohľadom na neplnoletosť hráčov repre tímu zisťujeme a budeme včas informovať na sociálnych sieťach. Odvety sú na programe 8. 11. 2023.

V 5. , 6. a 7. kole základnej časti Niké extraligy cestujeme za súpermi. Postupne sa predstavíme 21.10.2023 o 16:00 hod. vo Svidníku, 29.10.2023 o 16:00 hod. v Komárne a 4.11.2023 o 19:00 hod.  v Nitre. Držte nám palce pri komentovaných online prenosoch cez NikéTV.

FOTO: Veronika Mihaliková

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD UNIPO Prešov nájdete na FacebookuInstagrameYouTube a najnovšie aj na TikToku! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, máme to radi. 🙂 ĎAKUJEME! #vkmiradunipopresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy #miradfans #fandimmiradu