Derby v Košiciach opäť tesné

Úradujúci vicemajster VK KDS Šport Košice vo východniarskom derby zdolal v 4. kole Edymax extraligy VK MIRAD PU Prešov po boji 3:2 (21, -21, 21, -21, 9). Keďže Košice stratili bod, na čele tabuľky sa udržala Myjava.

Je zaujímavé, že prvé štyri set sa skončili výsledkom 25:21. Košičania viedli 1:0 a 2:1, ale Prešov sa nevzdal a dostal duel do tajbrejku. V ňom si domáci volejbalisti vypracovali dvojbodový náskok (6:4) a neprišli oň až do konca. V závere sa už Prešov nenadýchol k obratu a Košice napokon získali posledný set 15:9.

Päťsetové bitky medzi regionálnymi rivalmi nie sú žiadnou výnimkou. V minulej sezóne sa tri zo štyroch extraligových duelov medzi týmito súpermi skončili v piatich setoch a do tajbrejku dospelo aj finále Slovenského pohára v Humennom, kde sa 17. februára tešili Košice z triumfu v tejto súťaži.

Košice mali útočnú silu rozloženú rovnomerne na svojich krajných hráčov. Univerzál Patrik Lamanec zaznamenal 21 bodov a výborne mu sekundovali smečiari Martin Sopko ml. (18) a Miroslav Jakubov (17). Výborný zápas odohral nahrávač Maroš Kasperkevič a vyslúžil si cenu pre najužitočnejšieho muža duelu. V prešovskom drese zaznamenal 30 bodov poľský univerzál Mateusz Šniežek (1 eso, 3 bloky), keď mal v útoku 62-percentnú úspešnosť. Kapitán Martin Sopko st. si pripísal 17 bodov, pridal jedno eso a na konte ich má 12.

VK KDS-ŠPORT KOŠICE – VK MIRAD PU PREŠOV 3:2 (21, -21, 21, -21, 9)
Rozhodovali: Porvazník a Höger, 224 divákov.

Košice: Pizur 9, Kasperkevič 2, Jakubov 17, Kríž 8, Lamanec 21, M. Sopko ml. 18, liberá Kurej a Marčok (Goč 0, Smolej 0, Ondruš 0). Tréner: R. Vlkolinský.
Prešov: Mikovčík 5, Velička 4, M. Sopko st. 17, Faron 4, Šniežek 30, Ščerba 11, libero T. Lampart (Oleárnik 0, Jurko 1, Hudák 2). Tréner: E. Digaňa.

MVP: Maroš Kasperkevič (Košice)

Richard Vlkolinský, tréner Košíc: „Bolo to klasické volejbalové východniarske derby.“

Erik Digaňa, tréner Prešova: „V prvom rade gratulujem Košiciam k víťazstvu. Bolo to derby ako sa patrí na päť setov. My musíme popracovať na herných činnostiach jednotlivca u niektorých chlapcov pretože potom sa niektoré taktické varianty ťažko zakomponujú do našej hry. Na druhej strane hovorím, že je dobre že sa vieme poraziť vlastnými chybami – tým, nie že by som znižoval košický výkon. Ale v tých troch zápasoch vždy urobíme zopár blbostí, takže ak ich odstránime môže to byť zaujímavé.  Ale hovorím, treba pracovať, pracovať a pracovať.“

Na domácej palubovke sa predstavia Miraďáci vo štvrtok (17. 10.2019 ) o 19.00 hod. proti Reprezentačnému družstvu U18, ktoré je priemiérovo zapojené do extraligy. Srdečne pozývame fandiť.

Zdroj a foto: svf.sk

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD PU Prešov nájdete na Facebooku, Instagrame a YouTube! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, máme to radi. 🙂 ĎAKUJEME! #vkmiradpupresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy