COP Trenčín / VK Mirad PU Prešov

Dňa 24.11.2012 sa na súperovej Palubovke odohral zápas

COP Trenčín – VK Mirad PU Prešov 1:3 (-20, 23, -23, -21)
104 min, rozhodovali: V. Kováčik a Vaško, 50 divákov

Volejbalisti Prešova už zajtra proti Trenčínu

Volejbalová extraliga mužov 2011/2012 má už polovičku základnej súťaže za sebou. Volejbalisti VK Mirad PU Prešov ju odštartovali v 10. kole prehrou na palubovke Volley Teamu UNICEF Bratislava (0:3). Už zajtra v 11. kole privítajú Prešovčania v hale Prešovskej univerzity o 18. hod. volejbalistov Trenčína, ktorým majú čo vracať.

PREŠOV. Obaja najbližší súperi sa už stretli a to v úvode nového ročníka. V 2. kole Trenčania na vlastnej pôde zdolali Prešovčanov 3:1.

V zajtrajšom súboji by tak chceli Šarišania hráčom spod hradu Matúša Čáka odplatiť prehru a udržať si tak štvrté miesto v tabuľke volejbalovej extraligy.

Tréner Prešova Ľuboslav Šalata si však myslí, že tento zápas bude pre jeho zverencov veľmi náročným orieškom:

„Tento duel chceme jednoznačne vyhrať, je to súper, ktorému máme čo vracať, pretože tam sme prehrali 3:1. Zápas na ich palubovke nám vôbec nevyšiel, teda preto sa budeme snažiť vyhrať tento domáci zápas. Chceme sa im revanšovať a tiež sa chceme prípadnou výhrou naštartovať do tej odvetnej časti k ďalším víťazstvám.“

Nepríjemný súper

Tréner Šalata vie, že zápas s Trenčínom nebude jednoduchý. Jeho zverenci sa o tom mali možnosť presvedčiť už po prvom vzájomnom zápase.

„Trenčín je nepríjemný súper, pretože chlapci hrajú bez akýchkoľvek zábran. Hrajú odviazane v útoku a odviazane na servise. Práve týmto svojím nebezpečným servisom dokážu potrápiť aj vyspelejšie tímy. Takže v tomto spočíva ich veľká sila. Proste oni hrajú taký odvážny volejbal. Nám robili problémy najmä servisom a keď chceme byť doma v tomto zápase s nimi úspešní, musíme sa s týmto vysporiadať. Bude to veľmi ťažký zápas, nechcem pred týmto zápasom prognózovať, že vyhráme, ale spravíme pre to všetko a čakám, že bude veľký boj.“