Cenný skalp z Komárna pod taktovkou nového kapitána

Nový ročník Niké Extraligy mužov odštartoval v sobotu kompletným prvým kolom. V ňom sa vôbec nedarilo domácim tímom. Každý z nich síce získal aspoň set, ale ani jeden si na domácej palubovke nevybojoval víťazstvo.

Myjava podľahla bratislavskému VKP, v repríze minulosezónneho finále vyhrali Prešovčania v Komárne a s dvomi bodmi sa vracali z Prievidze hráči Svidníka.

Bodovo sa najviac darilo prešovskému smečiarovi Michalovi Ščerbovi, ktorý zaznamenal 23 bodov. O bod menej získal hráč VKP Adrián Vančo a na 20-bodovú hranicu sa dostal Tobias Viskup z Myjavy.

Rieker UJS Komárno – VK MIRAD UNIPO Prešov 1:3 (24, -21, -21, -18)

Rozhodovali: Královič a Schimpl.

Rieker UJS: Kasperkevič 3, Ogurčák 11, Mačuha 9, Szarek 8, Sánta 11, Kohút 6, libero Pati-Nagy (Gergely 4). Tréner: G. Chochoľak.

VK MIRAD UNIPO: Mikovčík 11, Gulák 14, Ščerba 23, Jendrejčák 4, Goč 4, Smolej 18, libero Turis (V. Rzyman 0). Tréner: E. Digaňa.

Hráči zápasu: František Ogurčák (Rieker UJS Komárno) – Michal Ščerba (VK MIRAD UNIPO Prešov)

Gabriel Chochoľak, tréner Rieker UJS: „Prešov si zaslúžil vyhrať a gratulujem mu. Jeho hráči lepšie servovali. Nemôžem svojim zverencom vytknúť to, že by nebojovali, ale na ihrisku máme množstvo zmien. Máme štyroch nových hráčov, tak si to vyžaduje čas, aby sme sa zohrali a nadviazali na minulý ročník. Prvý set sme ešte vyhrali, ale potom mal Prešov v každom sete nejakú pasáž, kde dobre podával a nazbieral body, ktoré boli dôležité. V zápase nám nezahral post univerzála a na tom musíme popracovať, lebo bez univerzála sa vyhrávať nedá.“

Erik Digaňa, tréner VK MIRAD UNIPO: „Som spokojný. Treba sa pozrieť na to, že je len začiatok sezóny, a preto treba zostať nohami pevne na zemi. Som rád, že sme pretavili z tréningu do zápasu servis, ktorý sme mali kvalitný. Máme štyroch hráčov, ktorí podávajú nad 100 km/h, takže na tom sa dá stavať. To bolo rozhodujúce.“

Záznam zápasu, klik TU.

Zdroj: svf.sk
Foto: Studio TM

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD UNIPO Prešov nájdete na FacebookuInstagrameYouTube a najnovšie aj na TikToku! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, máme to radi. ĎAKUJEME!

#vkmiradunipopresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy #miradfans #fandimmiradu