Cenná výhra 1:3 v „nešťastnej“ košickej hale

Vo východniarskom derby 12. kola extraligy sme vyhrali na palubovke VK KDS Šport Košice 3:1 a vrátili tak súperovi prehru z prvého vzájomného zápasu. Žiaril náš kapitán Martin Sopko st., ktorý nazbieral 20 bodov, z toho 7 blokov! Najviac bodujúcim hráčom duelu bol náš univerzál Vladimír Katona (22 bodov).

VK KDS Šport Košice – VK MIRAD PU Prešov 1:3 (-22, 23, -23, -22) – štatistika
Rozhodovali: Andrejčák a Vaško.
Košice: Kasperkevič 2, Jakubov 7, Kríž 3, Lamanec 19, M. Sopko ml. 13, Labik 2, liberá Vitko a Haky (Smolej 9, Pizur 6, Šompľak 3, Bališin 5, Kopka 0). Tréner: R. Vlkolinský.
Prešov: Červeň 7, Feňo 0, M. Sopko st. 20, Macko 14, Katona 22, Hudák 4, libero T. Lampart (Gula 2). Tréner: J. Vlk.

Najlepší hráč zápasu (MVP): Vladimír Katona (Prešov)

Richard Vlkolinský, tréner Košíc: „Zápas ako na hojdačke, žiaľ s lepším koncom pre súpera.“

Jaroslav Vlk, tréner Prešova: „V Košiciach sa vždy hrá ťažko, ale prišli sme odhodlaní zvíťaziť. To sa nám síce podarilo, ale výkon bol obojstranne nejako nervózny. Dnes v podstate rozhodoval servis príjem, kto lepšie servoval ten viedol a mali sme pasáže, keď nás súper zatlačil servisom, zas naopak sme dobre bránili, aspoň to bola jedna z tých najlepších herných činností, ktorú sme dnes predviedli.“

Zdroj a foto: SVF

Nasledujúci zápas odohrajú naši muži doma (v Športovej hale Spojenej školy Ľ. Podjavorinskej) už v sobotu (25.11.2017) o 16:00 hod. proti nováčikovi extraligy, tímu MVK Zvolen. Srdečne pozývame všetkých priaznivcov fandiť VK MIRAD PU Prešooov do tohooooo!

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD PU Prešov nájdete na Facebooku a Instagrame. NOVINKOU  je náš oficiálny YOUTUBE kanál! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, ĎAKUJEME! #vkmiradpupresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy