Bronzové medaily pre ml. žiakov z MINICOOL VOLLEY turnaja v Trenčíne

V Trenčíne sa v stredu 13. júna uskutočnil finálový turnaj jubilejného 10. ročníka MINICOOL VOLLEY, v ktorom naši žiaci zo ZŠ Šrobárová pod vedením trénera Erika Digaňu obhajovali titul z minulého roka. V mestskej športovej hale na Sihoti bojovalo o trofej spolu 16 dievčenských a 12 chlapčenských tímov, ktoré si postup na záverečný turnaj vybojovali v predchádzajúcich kolách, tie odohrali počas celého školského roka.

Celkovo sa do tohto ročníka zapojilo v dievčenskej kategórii 57 škôl a 153 družstiev, v chlapčenskej kategórii 40 škôl a 107 družstiev, čo predstavuje približne 1500 mladých volejbalistov a volejbalistiek.

Organizátori finálového turnaja pripravili pre účastníkov výborné športové prostredie. Družstvá bojovali najskôr v základných skupinách, neskôr vo štvrťfinále, semifinále a na záver prišiel boj o medaily.

Celkovými víťazmi sa stali chlapci ZŠ 8. mája Svidník a dievčatá ZŠ Slobody Poltár. Miraďáci síce neobhájili titul, ale medaila do Prešova putuje, s bronzovým leskom. Ceny tímom odovzdal prezident Slovenskej volejbalovej federácie Martin Kraščenič. 

MINICOOL VOLLEY alebo minivolejbal trojíc je súťaž pre žiakov 5. – 6. ročníka základných škôl. „Organizáciu v hale zabezpečovali tréneri a hráči z Centra olympijskej prípravy v Trenčíne. Veľké poďakovanie patrí riaditeľovi základnej školy, ktorý umožnil učiteľom a deťom ubytovanie a stravovanie na Športovom gymnáziu v Trenčíne. Projekt bol finančne podporený Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR, ktorému by sme tiež touto cestou chceli vyjadriť poďakovanie. Osobne by som chcel poďakovať koordinátorom jednotlivých oblastí, ktorí sa svojou aktívnou činnosťou a prácou zaslúžili o zdarný priebeh celého súťažného ročníka 2017/2018,“ povedal projektový manažér SVF Jozef Mihalco.

Hodnotí tréner Erik Digaňa: „Bol to dobrý turnaj, obhajovali sme minuloročné víťazstvo. V ťažkej skupine sme mali možnosť odohrať zápasy proti kvalitným súperom. Na turnaj sme vycestovali bez nahrávača, ktorý v deň odchodu ochorel a možno v semifinále trocha chýbal, každopádne ho nahradili mladší chlapci. V semifinále nás zdolal minuloročný finálový súper, Slovenská Ľupča. Chalani hrali dobre a 3. miesto zodpovedá našej výkonnosti na turnaji. Svidník si víťazstvo zaslúžil.“

Finálový turnaj MINICOOL VOLLEY – Trenčín 13. júna 2018 

KONEČNÉ UMIESTNENIE – CHLAPCI 
1. ZŠ 8. mája Svidník
2. ZŠ Sama Cambela Slovenská Ľupča
3. ZŠ Šrobárova Prešov
4. ZŠ Gorazdova Púchov
5. ZŠ Sídl. II. Vranov nad Topľou
6. ZŠ Slobody Poltár
7. ZŠ Radlinského Kúty
8. ZŠ Mierová Strážske
9. ZŠ MŠ Boleráz
10. ZŠ Dargovských hrdinov Humenné
11. ZŠ Komenského Púchov
12. ZŠ J. Dérera Malacky

KONEČNÉ UMIESTNENIE – DIEVČATÁ 
1. ZŠ Slobody Poltár
2. ZŠ Sídl. II. Vranov nad Topľou
3. ZŠ s MŠ Studienka
4. SŠ Lendak
5. ZŠ Mlynská Stropkov
6. ZŠ Nábrežná Nové Zámky
7. ZŠ Mallého Skalica
8. ZŠ Komenského Svidník
9. ZŠ Nejedlého Spišská Nová Ves
10. ZŠ Turnianska Bratislava
11. ZŠ s MŠ Brusno
12. ZŠ Šrobárova Prešov
13. ZŠ J. C. Hronského Krupina
14. ZŠ Mateja Bella Šamorín
15. ZŠ NSUT Trnava
16. ZŠ Kočovce

Zdroj: svf.sk
Foto: Radovan Stoklasa

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD PU Prešov nájdete na Facebooku, Instagrame a YouTube! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, máme to radi. 🙂 ĎAKUJEME! #vkmiradpupresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy