VIDEO: Bratislava zdolaná v Prešove bez straty bodov

Piatu výhru za sebou dosiahol druhý v tabuľke VK MIRAD UNIPO Prešov (bilancia 5-1), ktorý si doma poradil s VKP Bratislava 3:1.

Domáci hráči začali výborne. Po prvom sete, v ktorom sa rozhodlo až v koncovke si ľahko pripísali aj zisk druhého. V treťom dejstve hostia zlepšili podanie, čo im zabezpečilo dostatočný náskok na čiastočné zdramatizovanie stretnutia. Štvrtý set bol priebehom najvyrovnanejší, ale za výdatnej podpory divákov sa z domáceho víťazstva tešili Šarišania.

Hráčom zápasu sa stal smečiar Lukáš Smolej, ktorý svoju tímu pomohol 17-timi bodmi. Rovnaký počet si pripísal smečiar Michal Ščerba. Na strane hostí sa suverénnym výkonom prezentoval univerzál Ľuboš Kostoláni, ktorý dosiahol úctyhodných 27 bodov.

Extraliga mužov – základná časť – 6. kolo – sobota:

VK MIRAD UNIPO PREŠOV – VKP BRATISLAVA 3:1 (23, 17, -20, 24)
Rozhodovali: Porvazník a Höger, 106 divákov

Prešov: Smolej 17, Mikovčík 4, Lamanec 16, Ščerba 17, Jendrejčák 5, P. Porubský 7, libero T. Lampart (Sopko st. 5). Tréner: E. Digaňa.
VKP: Tarabus 6, Zaťko 3, Yacoubou 17, Prešinský 2, Kostoláni 27, Malina 2, libero Jakubík (Billich 3, Jurík 0, Trubač 11, Vančo 0). Tréner: M. Kalný.

Rozhodovali: Igor Porvazník, Peter Höger

Erik Digaňa, tréner VK MIRAD UNIPO Prešov: „Vedeli sme, že Bratislava má veľmi silný tím a samozrejme u nás to tiež potvrdili. Oni sú dobre vyskladaní, len poviem úprimne, asi potrebujú ešte chvíľku počkať. Dnes mali aj smolu. My sme hrali dobre. Máme trošku boliestky a zranenia a preto som sa toho trošku obával. Pred zápasom to vyzeralo všelijako, ale chlapci to zvládli a už sa môžeme pripravovať na Myjavu.“

Matúš Kalný, tréner VK Bratislava: „Rozhodovalo sa v koncovkách. Súper zvládol dve koncovky. My sme v koncovkách mali aj smolu. Dvakrát lopta, ktorá ide tri-štyri metre do autu nás trafí do hlavy. Bohužiaľ, tak skončili koncovky. Súper ich lepšie odohral a vyhral.“

Peter Porubský, nahrávač VK MIRAD UNIPO Prešov: „Ďakujem chalanom. Myslím si, že hlavne v tých prvých dvoch setoch sme dobre servovali a z toho pramenilo, že sme mali oveľa ľahšiu obranu. V prvom sete sa to ťahalo ako na hojdačke. Nakoniec, ukončené to bolo chvalabohu esom. Škoda toho poľavenia v treťom sete, ale zas sa hra otočila a Bratislava dobre servovala. V tom som videl rozdiel. Kto dobre servoval, tak ten lepšie bránil.“

Asociácia volejbalových rozhodcov pred zápasom proti Bratislave ocenila prešovských kolegov:

NAPÍSALI O NÁS:
http://svf.sk/sk/archiv-sprav/detail-spravy/_komarno-v-tv-zapase-zdolalo-my
https://presov.dnes24.sk/druhy-presov-potvrdili-dobru-formu-trener-sa-obaval-no-volejbalisti-ho-nesklamali-foto-402191
https://www.presov.sk/oznamy/presovski-volejbalisti-zdolali-bratislavu-a-pokracuju-vo-vitaznej-snure.html
https://sport.aktuality.sk/c/k5lbt6w/extraliga-muzov-komarno-doma-zvitazilo-nad-myjavou-presov-zdolal-bratislavu/

SLOVENSKÝ POHÁR VO VOLEJBALE MUŽOV 2021/2022
Začína súboj o cennú trofej. Žreb nám na 1. kolo hrané na odvety určil družstvo TJ Spartak Myjava. Zápas sa odohrá v stredu (3.11.2021) o 17:00 hod. v Športovej hale Prešovskej univerzity v Prešove. Srdečne pozývame fandiť!

S ohľadom na zhoršujúci sa stav v nemocniciach a vysoké počty infikovaných a hospitalizovaných pacientov v okrese Prešov bude športové stretnutie prebiehať v režime len pre ZAOČKOVANĚ OSOBY. Vstup do športovej haly je podmienený preukázaním sa mobilnou aplikáciou COVID PASS alebo iným dokladom preukazujúcim absolvovanie očkovania proti ochoreniu COVID-19.

Vstupné na domáce zápasy sezóny 2021/2022:
DOSPELÍ 4,00 €
DETI OD 10 ROKOV, ŠTUDENTI ISIC, ITIC, SENIORI, ZŤP 2,00 €
DETI DO 10 ROKOV ZADARMO
PERMANENTKA na všetky domáce zápasy 100,00 €

Pre všetkých, ktorí sa nebudú môcť zúčastniť zápasu osobne, je k dispozícii live prenos prostredníctvom modulu Slovenskej volejbalovej federácie.

V Slovenskom pohári mužov 2021/2022 nastupuje sedem tímov bez Projektu RD. Vo štvrťfinále na základe žrebu v sídle SVF na seba narazia TJ Slávia Svidník a VK OSMOS Prievidza, Rieker UJS Komárno sa stretne s VKP Bratislava, obhajca Trofeje Štefana Pipu VK MIRAD UNIPO Prešov proti TJ Spartak Myjava. ŠŠV Trenčín má voľný žreb a postupuje priamo do semifinále, ktoré sa bude žrebovať po skončení prvého kola. Žreb 1. kola (štvrťfinále – na odvety, termíny 3. a 24. 11. 2021). 2. kolo (semifinále, bude sa žrebovať, na odvety, termíny 15. 12. 2021 a 12. 1. 2022). 3. kolo (finále, 5.2.2022).

PROGRAM NAJBLIŽŠÍCH EXTRALIGOVÝCH ZÁPASOV
Extraliga pokračuje v sobotu (13.11.2021) odvetami základnej časti najvyššej súťaže. Na zápas 8. kola vycestujeme za regionálnym rivalom do Svidníka. Stretnutia na severovýchode Slovenska bývajú náročné, ale v náš prospech hovorí víťazstvo 3:0 z prvého kola. Zápas začína o 17:00 hod. a bude možné ho sledovať online. Pri najbližšom domácom zápase sa uvidíme v nedeľu (21.11.20) tradične o 17:00 hod. V Športovej hale Prešovskej univerzity v Prešove privítame obhajcu titulu Rieker UJS Komárno. Srdečne pozývame fandiť. Zápas premiérovo odvysiela televízia JOJ Šport s komentátormi.

Foto: Veronika Mihaliková
Zdroj: klub a svf.sk

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD UNIPO Prešov nájdete na FacebookuInstagrameYouTube! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, máme to radi. 🙂 ĎAKUJEME! #vkmiradunipopresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy