Volejbalisti VK MIRAD UNIPO Prešov dokázali zvíťaziť nad lídrom tabuľky VKP Bratislava v domácom šlágri 9. kola Niké Extraligy mužov 3:0 po setoch 25:16, 25:23 a 25:17.  Pomerne jednoduchá výhra pomohla domácim k poskoku v tabuľke na 3. miesto. Zápasová bilancia proti súperovi z hlavného mesta je túto sezónu vyrovnaná na 1:1.

Hráčom zápasu sa stal domáci nahrávač Samuel Goč. Tréner hostí Robin Pělucha so svojich zverencov ťažko vyberal, ale napokon ocenil výkon blokára Patrika Marjova.

VK MIRAD UNIPO PREŠOV – VKP Bratislava 3:0 (16, 23, 17)

Erik Digaňa, tréner VK MIRAD UNIPO Prešov: „Zápas rozhodli naše silné stránky, servis a zároveň sme mali dobrý side-out a obranu na sieti. Takto si to predstavujem. Na druhej strane, musím povedať, že aj ten servis v druhom sete skoro zvrátil priebeh zápasu. Na tomto musíme popracovať. Nemám čo chlapcom vyčítať. To, čo sme si povedali, to splnili. Bola tam zmena u súpera na pozícii nahrávača, ale práve servisom sme to odtiahli od siete a o to ľahšie sa nám to bránilo.“

Robin Pělucha, tréner VKP Bratislava: „Dnes to bol veľmi zlý výkon. Tak ako sme doma hrali veľmi dobre, tu to bolo v opačnom garde. Dnes sme hrali katastrofu, domáci hrali veľmi pekne, odvážne a vychádzali im veci.

Ivo Mikovčík, blokár VK MIRAD UNIPO Prešov: „Rozhodla dnes zmeny, ktoré sú najdôležitejšie a to je koncentrácia a eliminovanie zbytočných chýb. Doteraz nás tieto veci stáli zápasy, ktoré sme prehrali. Aj dnes sme urobili pár chýb, našťastie ich nebolo toľko, aby sme prehral set. Jednoznačne sme dnes mali super servis a obranu na sieti.

Najlepší hráči zápasu: Samuel Goč (Prešov) –  Patrik Marjov (Bratislava)

Počet divákov: 289

Rozhodovali: Martin Smolko, Peter Höger, čiaroví: Oleg Blicha, Maroš Sopko, 289 divákov.

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD UNIPO Prešov nájdete na FacebookuInstagrameYouTube a najnovšie aj na TikToku! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, máme to radi. 🙂 ĎAKUJEME! #vkmiradunipopresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy #miradfans #fandimmiradu